Jump to content
Forum Odszkodowania

Wypadek przez plamę oleistej substancji


Recommended Posts

Na początek witam wszystkich

Moja batalia z ubezpieczalniami rozpoczęła się w kwietniu tego roku. Jechałem sobie prawidłowo do pracy, a tu nagle z naprzeciwka pewna starsza pani wpadła w poślizg i uderzyła w mój samochód.

Na szczęście ucierpiały tylko samochody, na nieszczęście jestem 30 tyś w plecy bo ubezpieczalnia wg mnie sprawcy czyli pani, która wjechała odmówiła mi wypłaty odszkodowania, oraz odbiła piłeczkę do DSDiK, które również odmówiło wypłaty. Dodatkowo ubezpieczalnia upomina się o zwrot kosztów za samochód zastępczy ponad 6 tyś zł, z którego korzystałem.

Teraz garść informacji:

Prędkość dopuszczalna na tym odcinku drogi 40 km/h w tym dniu drogowcy zaczynali remont i prędkość została ograniczona do 30 km/h i tu pojawia się pierwszy rozjazd gdyż DSDiK i ubezpieczalnia mają rozjazd co do ustawienia znaku(w tym przypadku jest istotna każda godzina). Policja już na miejscu (i tu moja wina bo nie zażądałem ustalenia winnego zdarzenia, ale człowiek w szoku po wypadku), stwierdziła, że winny jest stan nawierzchni. Nie została mi przedstawiona żadna notatka na miejscu kolizji. Notatka była sporządzona w sposób bardzo enigmatyczny zawierała jedynie informacje o uczestnikach zdarzenia nie wskazując winy. Kierująca drugim pojazdem nie została ukarana mandatem karnym (z rozmowy z policjantami widać było ewidentnie, że się znają). Dopiero po mojej interwencji na KPP notatka została poprawiona, tzn o uwagi, w których było wskazane, że w wyniku najechania na substancję oleistą na drodze wpadła w poślizg i uderzyła w mój samochód

Co mnie najbardziej dziwi to zwykle w takich sytuacjach policja pierwsze co robi to pakuje "niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze".

Po zdarzeniu samochody stały w odległości ok 25 m od siebie, do tego samochód kierującej znajdował się obrócony o 180 stopni. Co by wskazywało, że prędkość nie była na poziomie 40 km/h.

Co w tej sytuacji mogę zrobić, żeby z jednej strony uzyskać odszkodowanie, a z drugiej nie być obciążony kosztami samochodu zastępczego?

Jaka jest i czy w ogóle szansa na uzyskanie odszkodowania?

Czy jest sens zaskarżać decyzję policji ?

Czy powoływać biegłego na własny koszt, czy zwrócić się z wnioskiem do policji o ustalenie przyczyn tego zdarzenia i powołanie biegłego, który ustali czy niezależnie od prędkości kierująca nie byłaby w stanie uniknąć zdarzenia ?

Czy może od razu iść do sądu i żądać wypłaty za poniesione szkody od kierującej ?

 

Pozdrawiam

 

Mariusz

Link to comment
Share on other sites

Witam, niestety ubezpieczyciele często odmawiają wypłat odszkodowania lub je zaniżają. Zachęcam do skorzystania z bezpłatnej ekspertyzy, przeprowadzonej przez naszych ekspertów, postaramy się pomóc.

 

Po więcej informacji zachecam do kontaktu z infolinią pod numerem 781 000 781 lub porozmawiania z naszym konsultantem na stronie polisaplus.pl

Gdyby pojawiły się pytania, jestem do dyspozycji.

 

Pozdrawiam,

Kasia z Polisa Plus

Link to comment
Share on other sites

niestety to poszkodowany musi udowodnić winę przed ubezpieczycielem, jeżeli policjanci ustalili że ta starsza pani winy nie ponosi to trudno to będzie zmienić. może to zrobić jedynie sąd. po złożeniu pozwu przeciwko tej pani lub drogowcom którzy nie ustawili odpowiednich znaków. moim zdaniem to będzie przyczyną i tego się trzeba trzymać. zawinienia po stronie drogowców gdzie powinny być kierowane roszczenia najpierw przedsądowe później pozew.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...