Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Ubezpieczenie PZU Ochrona Życia i przepychanki z likwidatorem szkody


Lena1984
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na wstępie chciałabym podziękować za odpowiedź w mojej kwestii

.Problem dotyczy PZU, konkretnie ubezpieczenia w ramach Ochrony Życia PZU "Ochrona Życia".

 

Przeszłam niedawno zabieg chirurgiczny (w Państwowym Szpitalu, nie prywatnej klinice) całkowitego usunięcia tarczycy (wole guzowate, choroba Hashimoto) i w związku z zabiegiem zgłosiłam roszczenie wypłaty odszkodowania za ten konkretny zabieg.

 

 

Dostarczyłam urzednikowi PZU wszystkie dokumenty dotyczące zabiegu;

 

- Wypis ze szpitala z opisem stanu klinicznego i samego zabiegu,

 

- wyniki USG tarczycy, z dokładnym opisem wzrostu guzów,

 

- wynik biopsji płatów tarczycy,

 

- wyniki badań krwi, konkretnie poziomu hormonów i wskaźników tarczycowych.

 

 

Tutaj zaczynają się problemy, ponieważ Pani zajmująca się moją sprawą zażądała całej historii choroby od początku leczenia.

 

 

Otrzymałam od Urzędniczki PZU takiego meila (w skrócie), wraz mnogą ilością artykułów prawnych.

 

 

"Zgodnie z tymi zapisami wnioskujący o wykonanie zobowiązania wynikającego z umowy składa do PZU życie SA również inne dokumenty niezbędne do stwierdzenia zasadności roszczenia - na życzenie PZU Życie SA."

Tutaj moje pytanie.

 

Czy w zwiazku z wypłatą świadczenia za (zabieg chirurgiczny), do stwierdzenia zasadności roszczenia jest niezbędna cała moja historia choroby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że wywiad u lekarza nie polega jedynie na rozmowie o tarczycy, lecz zbierane są informacje odnośnie wszystkich istniejących u pacjenta jednostek chorobowych, np. zakażenia, przebyte choroby, toczące się choroby, ewentualne problemy natury psychicznej, nie mające związku z jednostką chorobową dotyczącą sprawy roszczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...