Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Odszkodowanie za zawał z polisy NNW


Mareczek999
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 62 lata. Rok temu miałem zawał, a po nim dwa zabiegi zakładania stentów. Dwukrotnie byłem w szpitalu po kilka dni a dodatkowo skierowano mnie na 3 tygodniowy pobyt w szpitalu na zabiegi terapeutyczne. Jestem emerytowanym żołnierzem, jestem w pełni sprawy i prowadzę zdrowy tryb życia, wcześniej nie chorowałem na serce. Odkąd 2 lata temu odszedłem na emeryturę, wykupiłem sobie dodatkowe indywidualne ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków w PZU. Płacę po 120 zł miesięcznie, więc składka jest spora. Po zakończeniu leczenia udałem się do PZU, przedstawiłem dokumenty i usłyszałem, że moja polisa nie obejmuje odszkodowania za zawał i związane z nim leczenie. Dostałem jedynie kartę uprawniającą mnie do zakupu leków do 200 zł. Czy w takim razie jest sens zgłaszać szkodę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam serdecznie,

w przypadku polis indywidualnych na życie lub od NNW nadrzędne znaczenie mają warunki zawartej umowy, czyli sama polisa i załączone do niej Ogólne Warunku Ubezpieczenie. Zgodnie jednak z definicją nieszczęśliwego wypadku, jest to nagłe zdarzenie wywołane przyczyną zewnętrzną powodujące uszczerbek na zdrowiu. Tym samym zawał nie spełnia warunków nieszczęśliwego wypadku. Chyba, że same warunki ubezpieczenia określają ochronę ubezpieczeniową od takiego zdarzenia.

Proszę przeczytać dokładanie warunki ubezpieczenia - być może polisa obejmuje dodatkowe roszczenia za pobyt w szpitalu (stawka za każdy dzień pobytu powyżej 3 dni) możliwe, że z tego tytułu uda się uzyskać jakieś świadczenie.

 

 

Pozdrawiam

Marta Sordon

Campter Odszkodowania

tel. +48 795 005 188 ul. Oświęcimska 7, 42-700 Lubliniec

www.campter.pl

Skonsultuj bezpłatnie swoje prawa do odszkodowania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...