Jump to content
Forum Odszkodowania

Odszkodowanie za zawał z polisy NNW


Mareczek999
 Share

Recommended Posts

Mam 62 lata. Rok temu miałem zawał, a po nim dwa zabiegi zakładania stentów. Dwukrotnie byłem w szpitalu po kilka dni a dodatkowo skierowano mnie na 3 tygodniowy pobyt w szpitalu na zabiegi terapeutyczne. Jestem emerytowanym żołnierzem, jestem w pełni sprawy i prowadzę zdrowy tryb życia, wcześniej nie chorowałem na serce. Odkąd 2 lata temu odszedłem na emeryturę, wykupiłem sobie dodatkowe indywidualne ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków w PZU. Płacę po 120 zł miesięcznie, więc składka jest spora. Po zakończeniu leczenia udałem się do PZU, przedstawiłem dokumenty i usłyszałem, że moja polisa nie obejmuje odszkodowania za zawał i związane z nim leczenie. Dostałem jedynie kartę uprawniającą mnie do zakupu leków do 200 zł. Czy w takim razie jest sens zgłaszać szkodę?
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Witam serdecznie,

w przypadku polis indywidualnych na życie lub od NNW nadrzędne znaczenie mają warunki zawartej umowy, czyli sama polisa i załączone do niej Ogólne Warunku Ubezpieczenie. Zgodnie jednak z definicją nieszczęśliwego wypadku, jest to nagłe zdarzenie wywołane przyczyną zewnętrzną powodujące uszczerbek na zdrowiu. Tym samym zawał nie spełnia warunków nieszczęśliwego wypadku. Chyba, że same warunki ubezpieczenia określają ochronę ubezpieczeniową od takiego zdarzenia.

Proszę przeczytać dokładanie warunki ubezpieczenia - być może polisa obejmuje dodatkowe roszczenia za pobyt w szpitalu (stawka za każdy dzień pobytu powyżej 3 dni) możliwe, że z tego tytułu uda się uzyskać jakieś świadczenie.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...