Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Zawarcie ugody w sprawie szkody na pojeździe


Rekomendowane odpowiedzi

Trzy tygodnie temu uczestniczyłem w kolizji, byłem osobą poszkodowaną, bo to inny kierowca wymusił pierwszeństwo i uderzył w mój samochód. Zgłosiłem szkodę do ubezpieczyciela na drugi dzień, a w przeciągu kilku kolejnych dni przyjechał rzeczoznawca na oględziny. Kilka dni temu zadzwoniła do mnie likwidatorka sprawy proponując 2700 zł brutto w ramach ugody na co się zgodziłem, bo kwota wydawała się być w porządku. Dostałem przelew na konto i udałem się do mojego zaufanego warsztatu samochodowego, gdzie powiedzieli mi, że naprawa wyniesie około 4000 zł. Czy mogę uzyskać dopłatę poprzez sprzedaż szkody? Czy może lepiej przedstawić fv za naprawę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poście wskazałeś, że likwidatorka zaproponowała Ci 2700 zł w ramach ugody. Później pytałeś o możliwość uzyskania wyższego odszkodowania, więc chyba nie wiesz na czym polega zawarcie ugody z Towarzystwem ubezpieczeniowym. Zgoda na zawarcie porozumienia czy ugody to potwierdzenie, że otrzymana kwota w pełni nas satysfakcjonuje i rekompensuje szkodę. Jest to zrzeczenie się z wszelkich dalszych roszczeń i nie ma możliwości uzyskania dopłaty. Niestety przed zgodą na takie zakończenie sprawy powinieneś najpierw zweryfikować, jaką realną kwotę będziesz musiał wydać na naprawę i dopiero potem podjąć decyzję. Teoretycznie są szansę na jej unieważnienie, ale tylko wtedy jeśli w rozmowie telefonicznej likwidator by Ci nie powiedział wprost, że chodzi o ugodę, a jak widać z Twojego zgłoszenia zostałeś o tym poinformowany. Niestety brak wiedzy na temat tego, jakie konsekwencje niesie za sobą takie porozumienie niczego nie zmienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...