Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Wypadek przy pracy w Polsce – złamanie nadgarstka


Romek1661348289
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem kurierem i mam stały rejon w jednym z większych miast. Wchodząc do jednego z biur drzwi były otwarte na oścież. Wychodząc nie zauważyłem, że drzwi wejściowe zamknięto, a są one całe szklane. Uderzyłem w nie i upadłem na rękę łamiąc kość w nadgarstku. Sprawę oczywiście zgłoszę do ZUSu ale chciałbym się dowiedzieć, czy mogę uzyskać odszkodowanie od mojego pracodawcy albo od budynku, bo chyba takie drzwi szklane powinny być oznakowane?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja sprawa jest dosyć skomplikowana i nie wiem, czy w ogóle uda Ci się uzyskać jakiekolwiek odszkodowanie. Był to ewidentnie wypadek przy pracy, ale spowodowany z Twojej nieuwagi. Napisałeś, że bywałeś tam wcześniej, więc wiedziałeś, że tam są szklane drzwi, więc odszkodowanie od budynku moim zdaniem się nie należy. Nie wiem, czy na takich drzwiach muszą być naklejki (ale wydaje mi się że muszą być tylko na bardzo dużych powierzchniach szklanych) więc to ewentualnie musisz zweryfikować. Od pracodawcy także nie możesz liczyć na odszkodowanie, bo w zdarzeniu nie było jego winy. Będąc ubezpieczonym masz szansę uzyskać jednorazowe odszkodowanie z ZUSu, ale zweryfikuj jaki powód wypadku masz wpisany w protokole BHP. Jeżeli wskazano, że do zdarzenia doszło w wyniku Twojej nieuwagi to ZUS może mieć problem z wypłaceniem odszkodowania. Ale warto spróbować, także powodzenia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...