Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Kolizja z samochodem prowadzonym przez osobę bez uprawnień


Rekomendowane odpowiedzi

Tydzień temu miałam kolizję na rondzie. Jechałam z pierwszeństwem a jakiś młody chłopak nie zatrzymał się i uderzył w mój samochód. Chciał załatwić sprawę bez mieszania w to ubezpieczyciela i dać mi kilkaset złotych. Powiedziałam, że nie znam się na samochodach i nie wiem ile naprawa wyniesie, więc wolałabym na spokojnie załatwić to z polisy OC. Bardzo się przed tym bronił co mnie zaniepokoiło, ale w końcu podpisał oświadczenie ale przyznał się, że nie posiada prawa jazdy. Zgłosiłam szkodę do ubezpieczyciela ale zaczęłam się martwić, czy uzyskam odszkodowanie, skoro sprawca nie miał prawa jazdy. To moja pierwsza szkoda i nie wiem jakie są zasady wypłacania odszkodowań.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, na szczęście polisa była ważna, sprawdzałam poprawność danych w oświadczeniu więc zauważyłam, że była aktualna. Swoją drogą tamten kierowca jest dobry, samochód kupił na siebie, ubezpieczenie zapłacił, ale nie ma prawa jazdy (wspomniał, że jest w trakcie robienia)...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zrobiłaś nie zgadzając się na gotówkę od sprawcy. Moja koleżanka tak zrobiła, wydawało jej się, że jest mała szkoda, wzięła 500 zł a potem u mechanika zapłaciła prawie 2000 zł… Ale wracając do tematu, nie musisz się martwić. Jeżeli sprawca napisał oświadczenie to uzyskasz odszkodowanie (zapewne zaniżone, ale w razie czego zawsze możesz się odwołać albo sprzedać szkodę jakiejś kancelarii odszkodowawczej). Likwidacja sprawy w Twoim przypadku odbędzie się normalnie, jedynie sprawca będzie mieć problem. Z racji tego, że zgodnie z prawem ta osoba nie miała prawa prowadzić samochodu, będzie zastosowany tak zwany regres ubezpieczeniowy, co oznacza, że Tobie ubezpieczyciel wypłaci pieniądze, ale będzie żądał ich zwrotu od sprawcy. Reasumując, nie martw się, ubezpieczyciel normalnie wypłaci odszkodowanie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...