Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Czy opłaca się walczyć z bankiem o nieważność umowy kredytowej we frankach?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, non stop jestem bombardowany reklamami o tych kredytach frankowych. Faktycznie mam taki kredyt (nie wiem jak mnie znaleźli:/) i zastanawiam się czy walczyć o nieważność tej umowy z bankiem. Kredyt dość spory w złotówkach, jeszcze wyższy jest teraz po tym jak kurs franka tak znacznie wzrósł. Czy ktokolwiek może mi wyjaśnić jak to wszystko działa? Kredyt zaciągnąłem w jednym z popularnych banków, dalej istnieje, wiem, że są na nich już wyroki i można wygrać sprawę. Czy opłaca się taką sprawę otworzyć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

rozumiem Twoją frustrację, bo faktycznie temat kredytów frankowych jest teraz bardzo popularny, więc wiele firm reklamuje swoje usługi w tym temacie. Większość kancelarii oferuje wstępną ocenę prawną za darmo, więc warto wybrać kilka firm (oczywiście o dobrej renomie) i przeanalizować sprawę oraz poznać ofertę prowadzenia sprawy.

 

Niestety w poprzednich latach okazało się, że nie dość że kurs franka znacznie wzrósł to jeszcze w umowach kredytu frankowego znalazły się zapisy abuzywne, czyli niezgodne z prawem. W sądzie można walczyć na dwa sposoby:

- "odfankowić" kredyt czyli usunąć z niego zapisy abuzywne i odzyskać nadpłaconą na chwilę obecną kwotę oraz zmniejszyć pozostałe raty kredytu.

- walczyć o uznanie nieważności umowy - w tym przypadku strony wzajemnie się spłacają a kredyt zostanie zakończony.

 

Tak czy inaczej kredytobiorca zyskuje bo może odzyskać nadpłacone niezgodnie z prawem kwoty oraz zmniejszyć pozostały do spłaty kredyt. Jest już wiele wyroków pozytywnych w sprawach frankowych, więc są duże szanse na wygraną. Sprawa w sądzie może trwać 2-3 lata i koniecznym będzie uiszczenie kosztów sądowych, ale w efekcie jest to opłacalne.

 

Jeśli będziesz miał więcej pytań, to zapraszam do kontaktu.

 

Pozdrawiam,

Izabela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...