Jump to content
Forum Odszkodowania

dopłata do uszkodzienia z OC


Recommended Posts

Chciał bym się podzielić czym co mnie spotkało przy likwidacji szkody z ergo hestia. Otóż gość cofnął mi w samochód na poboczu. Uderzył w zderzak uszkodził zderzak i błotnik. przyjechał rzeczoznawca ergo i dostałem wycene. w wycenie pierwszy raz spotkałem się z wzrostem ceny mojego auta po szkodzie o 800 zł. jak się okazało po wizycie w aso ja mam dopłacić do wymiany zderzaka bo był on przed tą szkodą uszkodzony w innym miejscu. ubezpieczyciel idzie w zaparte ze jest wszytko zgodnie z przepisami. normalnie takiego oszustwa nie widziałem jak żyje. FIRMA MASAKRA . rzeczoznawca jak mu zadałem pytanie o które uszkodzenia chodzi obraził się ( bo mu powiedziałem ze nie ma bo mam zderzak oklejony folią ) .czy mogę w jakiś konkretny sposób uniknąć dopłaty z mojej strony?
Link to comment
Share on other sites

Witam serdecznie,

 

bez wglądu w dokumenty i pisma ubezpieczyciela można tylko ogólnie odpowiedzieć na zadane przez Pana pytania, bo sprawa nie jest tak prosta jak mogłoby się wydawać. Jeżeli jest Pan zainteresowany bezpłatną oceną sprawy, to zapraszam do wysłania dokumentów szkody oraz wszelkich pism od ubezpieczyciela na adres kontakt@odzyskaj.info .

 

Rozumiem, że ubezpieczyciel przygotował kosztorys i odjął od niego 800 zł tytułem wzrostu wartości pojazdu? Takie działanie jest czasami dopuszczalne np. gdy pojazd miał wcześniejsze duże uszkodzenia na tych elementach powodujące niższą wartość pojazdu niż normalnie, a po wymianie tych części na nowe wartość auta się zwiększy. Taka korekta jest możliwa jednak tylko w niektórych sytuacjach i tylko rzeczoznawca może potwierdzić, czy było to zasadne w danej sytuacji czy nie.

 

Zgodnie z prawem Ubezpieczeniowym ubezpieczyciel ma obowiązek pokryć tylko normalne następstwa szkody i wypłacić odszkodowanie, które pozwoliłoby na przywrócenie stanu pojazdu sprzed szkody. Jeśli na pojeździe były wcześniejsze uszkodzenia, to może mieć to wpływ na odszkodowanie. Tak czy inaczej warto sprawę zweryfikować, bo niestety ubezpieczyciele notorycznie zaniżają odszkodowania i stosują rabaty czy potrącenia bezpodstawnie. Warto więc odwołać się od decyzji ubezpieczyciela.

 

W razie dalszych pytań proszę o kontakt poprzez zgłoszenie (wysyłając dokumenty do analizy) albo odpowiedź na forum. Polecam też lekturę naszego Vademecum w temacie szkód na pojeździe.

 

Pozdrawiam,

Izabela

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...