Jump to content
Forum Odszkodowania

Wysokość odszkodowania - złamana szczęka


mohawk1661348290
 Share

Recommended Posts

Witam,

w dniu dzisiejszym otrzymałem wiadomość od ubezpieczyciela w sprawie wysokości przyznanego świadczenia.

Ubezpieczyciel przyznał 5% uszczerbek na zdrowiu, a obrażenia jakich doznałem to złamanie niskie podkłykciowe wyrostka kłykciowego z przemieszczeniem.

Leczenie operacyjne w znieczuleniu ogólnym, kilka dni w szpitalu, wykonana została osteosynteza i założone płytki na stałe. W przychodni dodatkowo usunięto mi po stronie urazu ząb 37 (okazało się, że jest stan zapalny i trzeba usunąć przed zabiegiem, nie wiem czy to wlicza się do ubezpieczenia)

Tabela uszczerbku na zdrowiu PZU:

Za uszkodzenia żuchwy w zależności od zniekształceń, przemieszczeń, itd. należy się:

a) za nieznaczny stopień od 1 do 5%

b) za średni stopień od 5% do 10%

c) za znaczny stopień od 10% do 25%

W tabeli w innej pozycji są też wyszczególnione % za blizny na twarzy i utraty zęba, czy w takim wypadku należy się odszkodowanie ? Ząb usunięty w przychodni ze względu na stan zapalny po stronie urazu, a blizny na twarzy powstały w wyniku operacji osteosyntezy z dostępu zewnętrznego.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam serdecznie,

 

niestety problem z indywidualnymi czy grupowymi ubezpieczeniami NW jest taki, że wysokość odszkodowania zależy od zawartej umowy oraz od Ogólnych Warunków Ubezpieczenia a każdy ubezpieczyciel ma wiele różnych wariantów (w związku z tym bez wglądu w dokumentu poniższe informacje będą ogólne). Znalazł Pan wytyczne odnośnie urazów żuchwy i z przyznanych Panu 5% wynika, że uznano nieznaczny stopień uszczerbku na zdrowiu. Przy jego przyznawaniu liczy się to jak wygląda stan zdrowia po zakończeniu leczenia i czy pozostaną długotrwałe negatywne problemy zdrowotne. Jeśli nie ma powikłań i innych problemów to przyznaniu uszczerbek jest odpowiedni.

 

Jeśli jednak wystąpiły jakieś powikłania, posiada Pan blizny, występuje bolesność lub brak pełnej ruchomości szczęki, to warto się odwołać od decyzji ubezpieczyciela. Powinien Pan przedstawić dokumenty oraz oświadczenie potwierdzające dalsze negatywne skutki zdrowotne po tym urazie. Dodatkowo pierwsze decyzje ubezpieczyciela często są zaniżone.

 

Co do utraty zęba to obawiam się, ze ciężko będzie udowodnić, że stan zapalny był spowodowany wypadkiem a nie wcześniejszym stanem chorobowym, ale warto wskazać to ubezpieczycielowi i poczekać na jego odpowiedź. Z kolei w sprawie blizn wszystko zależy od tego, co ma Pan wskazane w OWU. Ubezpieczyciel może potraktować je jako składową jednego urazu albo jako osobne świadczenie. Proszę wykonać zdjęcia blizny i przedstawić je w odwołaniu z prośbą o przyznanie świadczenia za blizny na twarzy.

 

W razie dalszych pytań lub chęci dokładniejszej oceny dokumentacji zachęcam do wysłania zgłoszenia.

 

Życzę powodzenia i pozdrawiam!

Izabela

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...