Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Wysokość odszkodowania - złamana szczęka


mohawk1661348290
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w dniu dzisiejszym otrzymałem wiadomość od ubezpieczyciela w sprawie wysokości przyznanego świadczenia.

Ubezpieczyciel przyznał 5% uszczerbek na zdrowiu, a obrażenia jakich doznałem to złamanie niskie podkłykciowe wyrostka kłykciowego z przemieszczeniem.

Leczenie operacyjne w znieczuleniu ogólnym, kilka dni w szpitalu, wykonana została osteosynteza i założone płytki na stałe. W przychodni dodatkowo usunięto mi po stronie urazu ząb 37 (okazało się, że jest stan zapalny i trzeba usunąć przed zabiegiem, nie wiem czy to wlicza się do ubezpieczenia)

Tabela uszczerbku na zdrowiu PZU:

Za uszkodzenia żuchwy w zależności od zniekształceń, przemieszczeń, itd. należy się:

a) za nieznaczny stopień od 1 do 5%

b) za średni stopień od 5% do 10%

c) za znaczny stopień od 10% do 25%

W tabeli w innej pozycji są też wyszczególnione % za blizny na twarzy i utraty zęba, czy w takim wypadku należy się odszkodowanie ? Ząb usunięty w przychodni ze względu na stan zapalny po stronie urazu, a blizny na twarzy powstały w wyniku operacji osteosyntezy z dostępu zewnętrznego.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie,

 

niestety problem z indywidualnymi czy grupowymi ubezpieczeniami NW jest taki, że wysokość odszkodowania zależy od zawartej umowy oraz od Ogólnych Warunków Ubezpieczenia a każdy ubezpieczyciel ma wiele różnych wariantów (w związku z tym bez wglądu w dokumentu poniższe informacje będą ogólne). Znalazł Pan wytyczne odnośnie urazów żuchwy i z przyznanych Panu 5% wynika, że uznano nieznaczny stopień uszczerbku na zdrowiu. Przy jego przyznawaniu liczy się to jak wygląda stan zdrowia po zakończeniu leczenia i czy pozostaną długotrwałe negatywne problemy zdrowotne. Jeśli nie ma powikłań i innych problemów to przyznaniu uszczerbek jest odpowiedni.

 

Jeśli jednak wystąpiły jakieś powikłania, posiada Pan blizny, występuje bolesność lub brak pełnej ruchomości szczęki, to warto się odwołać od decyzji ubezpieczyciela. Powinien Pan przedstawić dokumenty oraz oświadczenie potwierdzające dalsze negatywne skutki zdrowotne po tym urazie. Dodatkowo pierwsze decyzje ubezpieczyciela często są zaniżone.

 

Co do utraty zęba to obawiam się, ze ciężko będzie udowodnić, że stan zapalny był spowodowany wypadkiem a nie wcześniejszym stanem chorobowym, ale warto wskazać to ubezpieczycielowi i poczekać na jego odpowiedź. Z kolei w sprawie blizn wszystko zależy od tego, co ma Pan wskazane w OWU. Ubezpieczyciel może potraktować je jako składową jednego urazu albo jako osobne świadczenie. Proszę wykonać zdjęcia blizny i przedstawić je w odwołaniu z prośbą o przyznanie świadczenia za blizny na twarzy.

 

W razie dalszych pytań lub chęci dokładniejszej oceny dokumentacji zachęcam do wysłania zgłoszenia.

 

Życzę powodzenia i pozdrawiam!

Izabela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...