Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Wypadek śmiertelny kierowcy zawodowego w Niemczech


Mala1661348291
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mój mąż zmarł za kierownica w Niemczech wykonując prace kierowcy z punktu A do punktu B.

Pracodawca u którego pracował na umówię na czas nieokreślony 9 lat na niemieckich warunkach u Niemca.

Chciałam się Panstwa zapytać mianowicie.

Czy jest coś takiego w Niemczech jak BHP powypadkowe ????

Bo polskie ubezpieczenie niechce wypłacić odszkodowania tłumacząc się ze niema BHP powypadkowego 🙁

Mąż wykonując swoją prace prawdopodobnie stracił przytomność za kierownica zjeżdżając z jednej autostrady na druga auto zjechało na lewy pas ruchu i samo zwolniło uderzając i zatrzymując się na barierce autostradowej .

Niestety męża niedalo się uratować mimo przewiezienia do szpitala i reanimacij mąż zmarl😰

Sekcja niebyła robiona bo Niemcy wykluczyli osoby trzecie i stwierdzili ze zgon nastąpił z przyczyn naturalnych (w wieku 42 lat🙁 )

Twierdzą ze nastąpił ostry zawał czego oczywiście niema potwierdzonego w papierach lekarskich.

I tu się zaczynaja schodki dla mnie jako żony

Ubezpieczanie męża na życie odrzuciło decyzje o odszkodowaniu w wyniku wypadku komunikacyjnego (ze niebyło uderzenia z drugim samochodem tylko zatrzymanie się auta na barierce )

Dwa niewyplaca odszkodowania z tytułu wypadku w pracy odrzucili wniosek bo jak niebył wypadek komunikacyjny to nie uznania tez wypadku przy pracy😡

I trzymają się tego ze niema tez BHP powypadkowego !!!

I tu moje pytanie do Panstwa

Czy jest wogule coś takiego w DE jak BHP powypadkowe kierowcy zawodowego (wypadek śmiertelny)

Bardzo proszę o POMOC czy jest sens i nadzieja na wypłacenie prEz ubezpieczalnie odszkodowania w wyniku wypadku przy pracy ??????

Mąż wkoncu siedział za kierownica w pracy a nie na dyskotece był.

Bardzo proszę o jakiekolwiek informacje i rady .

Dziekuje i Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam serdecznie,

 

rozumiem, że sytuacja jest dla Pani trudna i problemowa. Ze zgłoszenia wynika, że obecnie największym problemem jest odmowa ubezpieczyciela NNW, który nie chce wypłacić świadczenia za śmierć Pani męża. Nie widzę możliwości uzyskania świadczenia za wypadek komunikacyjny, ponieważ mimo tego, że mąż zmarł w samochodzie to tego przyczyną nie był sam wypadek a stan chorobowy który spowodował zasłabnięcie i uderzenie w barierki.

 

Bardzo wiele zależy od polisy, ale może być w niej wskazane, że można uzyskać świadczenie jeżeli dojdzie do wypadku przy pracy skutkującego śmiercią. I teoretycznie doszło do tego w trakcie pracy, ale zdarzenie to nie spełnia definicji wypadku przy pracy bo brak w nim przyczyny zewnętrznej ponieważ do zdarzenia doszło z powodu powstania przyczyny wewnętrznej czyli choroby - może właśnie o ty chodzi ubezpieczycielowi. Jednakże bez dokumentów ciężko mi się do tego odnieść, dlatego jeśli byłaby Pani zainteresowana bezpłatną analizą sprawy, to proszę o wysłanie do nas zgłoszenia i dołączenie do niego wszelkich dokumentów sprawy, w tym polisy NNW, OWU, decyzji odmownej ubezpieczyciela, notatki policyjnej i innch kluczowych dokumentów.

 

Pozdrawiam,

Izabela Praska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...