Jump to content
Forum Odszkodowania

Złamanie 5 kości śródstopia


Marian1661348291
 Share

Recommended Posts

Witam.

Przydażył mi się wypadek przy pracy. Doznałem złamania 5 kości śródstopia (złamanie guzowatości 5 kości). Zgłosiłem to do pracodawcy i sporządził protokół powypadkowy uznający zdarzenie jako nagłe i niespodziewane, które miało charakter wypadku przy pracy.

Na zwolnieniu L4 jestem pod połowy lutego. Czyli 1,5 miesiąca. Cały czas rekonwalescencji poruszam się w ortezie. Chcę ubiegać się o jednorazowe odszkodowanie. i proszę o poradę.

1. Czy długotrwały okres niezdolności do pracy liczy się tylko jako czas trwania zwolnienia L4. Czy cały okres do czasu zakończenia leczenia wraz z rehabilitacją??

2. Czy lekarz może pozwolić na powrót do pracy, w trakcie kontynuowania leczenia?

3. Czy w trakcie rekonwalescencji muszę dopełnić jakichś formalności w ZUSie. Na chwilę obecną mam złożony (przez pracowawcę) protokół wypadku.

4. Czy komuś przydarzyła się podobna sytuacja (złamanie 5 kości śródstopia) i ile przebywał na zwolnieniu i czy jest szansa na odszkodowanie?

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Witam serdecznie,

 

po wypadku przy pracy może Pan uzyskać jednorazowe odszkodowanie z ZUS po zakończeniu leczenia i uzyskaniu druku OL-9 od lekarza (dokument potwierdza zakończone leczenie). Na naszej stronie znajdzie Pan wzór wniosku do ZUS w sprawie jednorazowego odszkodowania. Z Pana opisu wynika, że był to nieszczęśliwy wypadek, tak więc nie ma możliwości uzyskania odszkodowania uzupełniającego od pracodawcy.

 

Odpowiem więc na Pana pytania:

1. Wszystko zależy od sytuacji. Jeżeli stan zdrowia pozwala na powrót do pracy ale konieczna jest dalsza rehabilitacja, to zakończenie lecenia ma miejsce po zakończeniu rehabilitacji.

2. Tak, jeżeli stan zdrowia pozwala na powrót do pracy a wykonywane czynności w pracy nie pogorszą stanu zdrowia poszkodowanego.

3. Podczas leczenia nie musi się Pan zgłaszać do ZUS. Należy to zrobić dopiero po zakończeniu leczenia (albo wcześniej jeżeli wystąpi konieczność złożenia wniosku np. o zasiłek rehabilitacyjny po wykorzystaniu możliwości L4).

4. Złamanie kości śródstopia może mieć bardzo różne skutki. Uszczerbek na zdrowiu może wynieść od 1 do 10% w zależności od miejsca złamania, przebytych zabiegów i rehabilitacji, wdrożonego leczenia i stanu zdrowia po zakończeniu leczenia.

 

W razie dalszych pytań zapraszam do kontaktu.

 

Pozdrawiam,

Izabela

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...