Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Odszkodowanie z zus. Skręcony nadgarstek. Czy sie odwołać?


Monkaponka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałabym się dowiedzieć odnośnie wysokości odszkodowania z tytułu wypadku przy pracy, skręciłam nadgarstek w pracy po czym w wyniku komplikacji musiałam mieć operacje, ręka po zakończeniu leczenia jest nie sprawna w pełni ponieważ dretwieja mi palce in długo nie mogę nic utrzymać w tej ręce dodam że to prawa ręką, w wyniku pandemii Komisja odbyła się bez mnie przyznano mi 7 % i tu moje pytanie czy to dobrze czy dali po najmniejszej lini oporu i jak to jest z odwołaniem się teraz. Proszę o pomoc i dziękuję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

jeśli do wypadku doszło podczas pracy to oczywiście należy się odszkodowanie z ZUS. Polecam lekturę naszego Vademecum w tym temacie - znajdzie tam Pani odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

 

Wysokość uszczerbku na zdrowiu zależy od bardzo wielu czynników, między innymi od: miejsca urazu, przebytych zabiegów i rehabilitacji, powikłań, długości leczenia i stanu zdrowia po zakończeniu leczenia. Uszczerbek na zdrowiu ustala lekarz orzecznik po badaniu lekarskim albo na podstawie dokumentów medycznych. Tak wiec nie jestem w stanie powiedzieć, jaki w Pani przypadku powinien być %.

 

Zwyczajowo za skręcenie nadgarstka i skutki urazu niewielkiego stopnia można dostać od 1-10% przy prawej ręce i 1-8% przy lewej ręce. Jeśli uraz ma bardzo poważne konsekwencję i zaburzone są funkcje ręki to można uzyskać maksymalnie 25% ale w przypadkach krytycznych. Wszystko więc zależy od tego jaki jest obecnie stan Pani zdrowia.

 

Można się odwołać od decyzji ZUS w terminie 14 dni od dnia otrzymania decyzji lub orzeczenia lekarskiego.

 

Życzę powodzenia i w razie dalszych pytań zapraszam do kontaktu.

 

Pozdrawiam, Izabela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...