Jump to content
Forum Odszkodowania

Odszkodowanie z zus. Skręcony nadgarstek. Czy sie odwołać?


Monkaponka
 Share

Recommended Posts

Witam chciałabym się dowiedzieć odnośnie wysokości odszkodowania z tytułu wypadku przy pracy, skręciłam nadgarstek w pracy po czym w wyniku komplikacji musiałam mieć operacje, ręka po zakończeniu leczenia jest nie sprawna w pełni ponieważ dretwieja mi palce in długo nie mogę nic utrzymać w tej ręce dodam że to prawa ręką, w wyniku pandemii Komisja odbyła się bez mnie przyznano mi 7 % i tu moje pytanie czy to dobrze czy dali po najmniejszej lini oporu i jak to jest z odwołaniem się teraz. Proszę o pomoc i dziękuję
Link to comment
Share on other sites

Witam serdecznie,

 

jeśli do wypadku doszło podczas pracy to oczywiście należy się odszkodowanie z ZUS. Polecam lekturę naszego Vademecum w tym temacie - znajdzie tam Pani odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

 

Wysokość uszczerbku na zdrowiu zależy od bardzo wielu czynników, między innymi od: miejsca urazu, przebytych zabiegów i rehabilitacji, powikłań, długości leczenia i stanu zdrowia po zakończeniu leczenia. Uszczerbek na zdrowiu ustala lekarz orzecznik po badaniu lekarskim albo na podstawie dokumentów medycznych. Tak wiec nie jestem w stanie powiedzieć, jaki w Pani przypadku powinien być %.

 

Zwyczajowo za skręcenie nadgarstka i skutki urazu niewielkiego stopnia można dostać od 1-10% przy prawej ręce i 1-8% przy lewej ręce. Jeśli uraz ma bardzo poważne konsekwencję i zaburzone są funkcje ręki to można uzyskać maksymalnie 25% ale w przypadkach krytycznych. Wszystko więc zależy od tego jaki jest obecnie stan Pani zdrowia.

 

Można się odwołać od decyzji ZUS w terminie 14 dni od dnia otrzymania decyzji lub orzeczenia lekarskiego.

 

Życzę powodzenia i w razie dalszych pytań zapraszam do kontaktu.

 

Pozdrawiam, Izabela

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...