Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Kolizja - jestem sprawcą, jakie konsekwencje mnie czekają?


Rekomendowane odpowiedzi

Spowodowalam kolizje ,wyjazdzajac z parkingu nie zauważyłam samochodu zaparkowanego na poboczu i w niego uderzyłam , zostało spisane oświadczenie sprawcy kolizji , dodam że prawo jazdy mam od roku , samochodó nie został poważnie uszkodzony poszkodowany wycenił uszkodzenia na 1000 zł , jakie mnie czekają konsekwencje że strony ubezpieczyciela i czy muszę ją coś zgłaszać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

jeżeli posiada Pani ubezpieczenie OC, to oczywiście osoba poszkodowana może starać się o odszkodowanie z Pani polisy OC za szkodę na pojeździe. Polecam lekturę naszego Vademecum w tym temacie. To poszkodowany zgłasza szkodę, Pani nie musi tego robić.

 

Po to właśnie właściciele pojazdów mają OC, aby nie angażować swoich środków finansowych w razie spowodowania szkody. Jeśli więc ma Pani OC i zdarzenie jest skutkiem chwilowej nieuwagi, to ubezpieczyciel wypłaci poszkodowanemu pieniądze nie angażując w to pani (ewentualnie mogą chcieć potwierdzić okoliczności zdarzenia). Nie ponosi Pani jednak odpowiedzialności finansowej. Nie musi się wiec Pani bać konsekwencji (wyjątkami są sytuacje gdy sprawca jechał pod wpływem alkoholu, zbiegł z miejsca zdarzenia lub nie miał prawa jazdy).

 

Jedyną nieprzyjemnością może być zmniejszenie zniżek na OC za szkodę.

 

W razie dalszych pytań zapraszam do kontaktu.

 

Pozdrawiam,

Izabela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...