Jump to content
Forum Odszkodowania

AC - uszkodzona automatyczna skrzynia biegów


Recommended Posts

Witam, 14 kwietnia 2020 r. wyjeżdżając z parkingu uszkodziłam samochód. Przez wysoki krawężnik wpadłam na donicę i uszkodziłam nie tylko zderzak ale i automatyczną skrzynię biegów. Po zgłoszeniu szkody przyjechał Pan rzeczoznawca i ocenił tylko uszkodzenie zderzaka na skrzynię nawet nie chciał spojrzeć po prawie miesiącu kiedy upomniałam się o decyzje w sprawie likwidacji szkody otrzymałam kosztorys na jakieś śmieszne 1070 PLN i prośbę o podanie numeru konta do przelewu. Oczywiście nie podałam tylko zaprowadziłam samochód do serwisu, gdyż miałam dopłatę za naprawy serwisowe i dalej już autoryzowany serwis kontaktował się z TU. Po kolejnych 3 tygodniach zbulwersowany pracownik serwisu zadzwonił z prośbą o odebranie samochodu, który nie został naprawiony ponieważ TU nie przyjęło kosztorysu likwidacji szkody. Zapytałam pisemnie likwidatora dlaczego szkoda nie została usunięta w odpowiedzi było, że ubezpieczyciel przesłał swoje poprawki do kosztorysu, na które nie zgodził się serwis. Wyglądało to tak, że serwis wycenił szkodę na kilkadziesiąt tysięcy z wymiana automatycznej skrzyni biegów na nową (ponieważ wystąpił problem ze sprowadzeniem części uszkodzonej mechanicznie podczas zdarzenia). Odpowiedź TU była taka, że uszkodzenie skrzyni biegów nie ma związku z zaistniałą szkodą i zaproponowano serwisowi 1270 PLN. Już dwa razy prosiłam o wskazanie warsztatu, w którym zostanie usunięta szkoda i nie ma odzewu. Skrzynia została uszkodzona podczas zdarzenia, był nawet rzeczoznawca na miejscu zdarzenia i opisałam cała sytuację a zdarzenie miało miejsce obok komendy policji i można było uzyskać zapis z monitoringu. Nie wiem teraz co mam robić, bo likwidator milczy infolinia obiecuje, że oddzwoni w ciągu jednego dnia roboczego co nie nastąpiło już dwa razy, a ja nie mam już półtora miesiąca samochodu, którym dojeżdżałam do pracy. Co powinnam zrobić w tej sytuacji?
Link to comment
Share on other sites

Witam serdecznie,

przedstawiona sytuacja jest dość skomplikowana, ze względu na brak uwzględnienia uszkodzenia skrzyni biegów przez Towarzystwo Ubezpieczeń. W przypadku podejrzenia uszkodzenia elementów mechanicznych lub wewnętrznych pojazdu, konieczne jest przeprowadzenie oględzin pojazdu w warunkach serwisowych, gdy pojazd znajduje się w stanie rozłożonym lub możliwa jest ekspertyza na podstawie badania technicznego. Zakład naprawczy, który podjął się naprawy powinien poradzić takie dodatkowe oględziny, w przypadku kwestionowania zakresu uszkodzeń przez Ubezpieczyciela.

Można oczywiści złożyć reklamację - wzór oraz informacje można znaleźć tutaj https://odzyskaj.info/wzory/odwolanie-od-decyzji-ubezpieczyciela-szkoda-czesciowa-na-pojezdzie/.

W przypadku dalszej odmowy, pozostaje roszczenie sądowe, wymagać będzie jednak sporządzenia opinii biegłego, który potwierdzi uszkodzenie skrzyni biegów i wskaże, czy stanowi ono związek z zaistniałym wypadkiem.

Pozdrawiam

Marta Sordon

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...