Jump to content
Forum Odszkodowania

Oparzenie olejem stopę 2 stopień


Guest Guest
 Share

Recommended Posts

Guest Guest
Dzień dobry.07.06.2021 r.,o 12.30 poparzyłem lewą stopę olejem,z góry,do wewnętrznej strony w domu.Chodziłem do pracy w tym samym dniu na 14.00.Zgłosiłem kierownikowi o wypadku dopiero 10.06. Ok.22.20.Po pracy pojechałem do szpitala,który mnie nie przyjął.11.06,dopiero lekarz rodzinny obejrzał stopę,wypisał receptę na maść agrosulfet,tydzień chorobowego.Niestety,dostałem dalsze zwolnienie do 01.07.2021 r.Jescze mnie stopa boli,i goi się.Czy powinienem to zgłosić do zakładu pracy,zusu?Nieznam się na tym,bo to pierwsza rzecz co po 15 latach pracy mi się wydarzyła.Czy mogę liczyć na jakieś odszkodowanie?Jestem ubezpieczony grupowo w medicoverze.Z góry dziękuję za odpowiedź.Chciałem zaznaczyć,że mam zrobione zdjęcia od początku leczenia w domu.
Link to comment
Share on other sites

Witam serdecznie,

 

o ile dobrze zrozumiałam, do wypadku doszło w domu w czasie wolnym. W takiej sytuacji nie ma konieczności zgłaszania wypadku w pracy czy do ZUS, ponieważ nie ma możliwości uzyskania odszkodowania za wypadek. ZUS wypłaca takie świadczenia, jedynie w sytuacji gdy do wypadku dojdzie w czasie pracy i w związku z wykonywaniem czynności zawodowych.

 

Jeśli ma Pan ubezpieczenie grupowe, to proszę sprawdzić umowę oraz Ogólne Warunki Ubezpieczenia (OWU) i zweryfikować, czy Pana ubezpieczenie obejmuje poparzenie w skutek wystąpienia nieszczęśliwego wypadku w domu. Jeśli tak - to należy zebrać kompletną dokumentację medyczną i zgłosić szkodę ubezpieczycielowi.

 

W razie dalszych pytań zapraszam do kontaktu.

 

Pozdrawiam,

Izabela Praska

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...