Jump to content
Forum Odszkodowania

Stłuczka na parkingu


Asia1523
 Share

Recommended Posts

Witam, bralam udział w stłuczce parkingowej pod zakładem pracy, wycofywalam auto zaparkowane prostopadle, wyprostowałam auto, ruszajac facet chciał mnie przypedzic i zachaczył tylnimi drzwiami o tylny róg mojego samochodu, ja mam lekkie otarcie on wgniecione drzwi, na wjezdzie na parking obowiazuje znak 10km/h, wysiedlismy z samochodów i gosciu zaproponował, że każdy zrobi swoj samochód. Zgodzilam sie. Na drugi dzień w pracy, chciał już pieniadze do reki, nie wyraziłam zgody, wiec zgłosil szkode do ubezpueczalni z mojej winy. Nie bylo policji, nie spisalismy oswiadczen. Jak sie zachowac??
Link to comment
Share on other sites

Witam serdecznie,

 

z krótkiego opisu zdarzenia wnioskuję, że to ten drugi kierowca był sprawcą kolizji. Nie pozwolił Pani dokończyć manewru i wyprzedzając Pani samochód zahaczył o niego.

 

W takich sytuacjach warto spisać oświadczenie i zrobić zdjęcia z miejsca zdarzenia, nawet jeśli strony "się samodzielnie dogadają". Jeśli nie ma Pani oświadczenia, nie było policji to może chociaż ma Pani zdjęcia z miejsca zdarzenia albo oświadczenie świadka?

 

Radziłabym Pani zgłosić swoją szkodę do ubezpieczyciela OC tego drugiego pojazdu (numer rejestracyjny należy wpisać w wyszukiwarce PBUK i znajdzie Pani ubezpieczyciela właściwego).

 

Jeśli Pani nie podpisała oświadczenia przyznającego się do winy, Pani ubezpieczyciel OC po przyjęciu zgłoszenia powinien skontaktować się z Panią mailowo, listownie lub telefonicznie i poprosić o potwierdzenie okoliczności zdarzenia. Wtedy będzie miała Pani szansę przedstawić swoją wersję wydarzeń. Ubezpieczyciel poznając obie, podejmie decyzję, czy tamtemu kierowcy wypłaci odszkodowanie z Pani ubezpieczenia OC czy nie.

 

Pozdrawiam,

Izabela Praska

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...