Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Wystającą studzienka, domaganie się naprawy od zarządu dróg


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W dniu wczorajszym z powodu runmagedonu u mnie w mieście, byłem zmuszony wracać z centrum miasta inną drogą. Na tej drodze jest zerwana nawierzchnia i zostały tylko mocno wystające studzienki. W jedną gdy wjechałem to uszkodziłem skrzynie biegów. Tzn pękła obudowa przy mocowaniu poduszki. Jest ubytek, konsultowałem to na szybko że zznajomym mechanikiem i niestety, ale skrzynia jest do wymiany. Ogólnie droga była oznakowana jako roboty drogowe oraz nierówna droga. Oraz ograniczenie prędkości do 30. Ja jechałem około 20 a jeszcze przy samej studzience przyhamowałem. Policja była, protokół zrobiła. Dziwi mnie, że tak mocno wystające studzienki nie są dodatkowo zabezpieczone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

mając protokół z policji i zdjęcia z miejsca zdarzenia może się Pan zwrócić do firmy, która wykonuje roboty na tym odcinku drogi z prośbą o podanie polisy OC. Po otrzymaniu takiej informacji będzie mógł Pan zgłosić szkodę na pojeździe do ubezpieczyciela. Z Pana opisu wynika, że roboty drogowe zostały odpowiednio oznaczone, w gestii ubezpieczyciela będzie więc wskazanie, czy do zdarzenia doszło z winy firmy, która niedostatecznie zabezpieczyła studzienki. W razie dalszych pytań zapraszam do kontaktu lub wysłania zgłoszenia.

 

Pozdrawiam,

Izabela Praska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...