Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Naprawa z AC regres samochód zastępczy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie w ostatnim czasie miałem mały wypadek samochodowy nie z mojej winy. Sprawca przyznał sie do winy oraz podpisał odpowiednie zeznania. Początkowo zgłosiłem sprawę do TU sprawcy (PZU) jednak po rozmowach z ASO gdzie auto bedzie naprawiane zrezygnowałem z tej drogi i przeszedłem na naprawę z AC i regres( nowy samochód). Jednak w moim AC nie jest mi zapewnione auto zastępcze na całość okresu naprawy i tu pytanie czy moge jakoś wystąpić do TU sprawcy z roszczeniem uzupełniającym z OC sprawcy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

po szkodzie na pojeździe można zlikwidować szkodę albo z ubezpieczenia OC sprawcy albo z AC. Trzeba wybrać jedno ubezpieczenia i jest to AC. Teoretycznie pojazd zastępczy jest dodatkowym roszczeniem, które można by potraktować za uzupełniające. Obawiam się jednak, że ubezpieczyciel nie będzie chciał udostępnić auta zastępczego skoro naprawa odbywa się z AC a kosztorys naprawy nie jest przez ich wykonany. Niestety kwestie pojazdu zastępczego nie są zbyt dobrze uregulowane prawnie, wiec bazuje się na aktualnych orzeczeniach sądu, które są różne.

 

Reasumując - warto zadzwonić na infolinię ubezpieczyciela OC i spróbować załatwić samochód zastępczy. Jednakże znając ubezpieczycieli i ich podejście do samochodów zastępczych, obawiam się, że może się Pan spotkać z odmową.

 

Pozdrawiam,

Izabela Praska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...