Jump to content
Forum Odszkodowania

Naprawa z AC regres samochód zastępczy


Recommended Posts

Witam serdecznie w ostatnim czasie miałem mały wypadek samochodowy nie z mojej winy. Sprawca przyznał sie do winy oraz podpisał odpowiednie zeznania. Początkowo zgłosiłem sprawę do TU sprawcy (PZU) jednak po rozmowach z ASO gdzie auto bedzie naprawiane zrezygnowałem z tej drogi i przeszedłem na naprawę z AC i regres( nowy samochód). Jednak w moim AC nie jest mi zapewnione auto zastępcze na całość okresu naprawy i tu pytanie czy moge jakoś wystąpić do TU sprawcy z roszczeniem uzupełniającym z OC sprawcy?
Link to comment
Share on other sites

Witam serdecznie,

 

po szkodzie na pojeździe można zlikwidować szkodę albo z ubezpieczenia OC sprawcy albo z AC. Trzeba wybrać jedno ubezpieczenia i jest to AC. Teoretycznie pojazd zastępczy jest dodatkowym roszczeniem, które można by potraktować za uzupełniające. Obawiam się jednak, że ubezpieczyciel nie będzie chciał udostępnić auta zastępczego skoro naprawa odbywa się z AC a kosztorys naprawy nie jest przez ich wykonany. Niestety kwestie pojazdu zastępczego nie są zbyt dobrze uregulowane prawnie, wiec bazuje się na aktualnych orzeczeniach sądu, które są różne.

 

Reasumując - warto zadzwonić na infolinię ubezpieczyciela OC i spróbować załatwić samochód zastępczy. Jednakże znając ubezpieczycieli i ich podejście do samochodów zastępczych, obawiam się, że może się Pan spotkać z odmową.

 

Pozdrawiam,

Izabela Praska

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...