Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Świadczenia z tytułu wypadku przy pracy


moni331
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Dwa tygodnie temu miałam wypadek w pracy.Rozcięłam głowę o róg ściany , która była obita aluminiowym kątownikiem. dodam iż podłoga była w trakcie mycia przez maszynę czyszczącą. Protokół BHP potwierdził iż był to wypadek w pracy. Konsekwencją tego było rozcięcie głowy około 20 cm szycie w szpitalu.Teraz się okazuje iż nie widzę dobrze na oko i boli mnie kręgosłup.W szpitalu zrobiono mi za mało badań , jak się okazuje większość będę musiała zrobić prywatnie , ponieważ na NFZ bym musiała czekać średnio 6 miesięcy. Czy jak wezmę fakturę na wykonywane świadczenia to Zus mi Zwróci oprócz odszkodowania te dodatkowe koszty ? I jeszcze kwestia l4 czy całe zwolnienie jest płatne 100%? Swoją drogą Może wiecie jakbym założyła sprawę w sądzie jakie orientacyjnie należałoby mi się odszkodowanie?

Pozdrawiam wszystkich i liczę na pomoc w tej sprawie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USTAWA o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych.

D.U.02.199.1673 ze zm.

Art. 6. Z tytułu wypadku przy pracy lub choroby zawodowej przysługuje:

11. pokrycie kosztów leczenia z zakresu stomatologii i szczepień ochronnych oraz zaopatrzenia w przedmioty ortopedyczne w zakresie określonym ustawą.

 

Art. 23. 1. Ze środków funduszu wypadkowego są pokrywane koszty skutków wypadków przy pracy lub chorób zawodowych, związane ze świadczeniami zdrowotnymi z zakresu stomatologii i szczepień ochronnych, na które ubezpieczony został skierowany przez lekarza orzecznika na wniosek lekarza prowadzącego, nierefundowanych na podstawie odrębnych przepisów.

2. Ze środków Funduszu wypadkowego są pokrywane koszty przedmiotów ortopedycznych w wysokości udziału własnego ubezpieczonego określonego w przepisach o powszechnym ubezpieczeniu zdrowotnym.

 

Świadczenie chorobowe z tytułu wypadku przy pracy wynosi 100% podstawy wymiaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...