Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

odszkodowanie od administratora budynku-wichura zerwała częsć dachu


Norbison
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Mam następujący problem. Z powodu wichury, która przeszła nad Wrocławiem i zerwała część dachu z budynku komunalnego został uszkodzony mój samochód. Zerwana część spadła na zaparkowany pod blokiem samochód uszkadzając dach, lewą stronę oraz przednią szybę. Zważając na to że jest to polonez caro o wartości 1200zł wartość naprawy przekracza wartość samochodu, więc napisałem pismo do zarządcy budynku w którym zażądałem wypłacenia odszkodowania w wysokości wartości auta oraz dołączyłem zdjęcia uszkodzeń jak również kopię dokumentacji sporządzonej przez ubezpieczyciela na miejscu zdarzenia z której wynika co uległo uszkodzeniu w samochodzie. Od dnia złożenia tego pisma u administratora minął miesiąc (datownik na piśmie) a administrator nic mi nie odpowiedział. Co mogę zrobić w tej sytuacji aby wyegzekwować odszkodowanie od zarządcy? Z tego co słyszałem to administrator ma 30 dni na odpowiedź na moje pismo i jeżeli nie odpowie to jest to równoznaczne z akceptacją roszczeń podobnie jak to się ma z sądowym nakazem zapłaty ( jak w ciągu 7 dni się nie odpowie to nakaz się uprawomocnia ). Jak to wygląda w tym przypadku.

 

Z góry serdecznie dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli stan budynku, a zwłaszcza jego dachu był tak zły, że w wyniku wichury został zerwany, a następnie przygniótł pojazd to rzeczywiście istnieją słuszne podstawy do żądania odszkodowania. Jedna podane terminy nie mają tutaj żadnej podstawy, dlatego jeśli odpowiedź się opóźnia to należy sądzić, że nie doprowadzi to od ugodowego zakończenia sprawy. W takiej sytuacji należy zastanowić się nad skierowaniem sprawy do sądu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie ma czegoś takiego jak 30 dniowy termin na odpowiedź bo w przypadku który podałem chodzi o sądowy nakaz zapłaty to jest to 100% prawdy że jak w ciągu 7 dni się nie odpowie na nakaz zapłaty to tak jak bym się na niego zgodził i podobno sprawa jest analogiczna odnośnie tej sytuacji z tym że administrator ma na odpowiedź 30 dni. Więc co powinienem teraz zrobić aby wyegzekwować te pieniążki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o sądowy nakaz zapłaty to jest jak podajesz, natomiast w tego typu sprawach nie ma żadnych ustawowych terminów. Skoro wciąż brak odpowiedzi wówczas pozostaje tylko droga sądowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...