Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

ile moge otrzymć z odszkodowania NW z PZU


Rekomendowane odpowiedzi

witam!!!

jestem sprawcą kolizji. Wraz ze mną jechała dziewczyna. Uderzyłęm w tył stojacego przed nami samochodu z dość dużą prędkością.

 

Jakie odszkodowanie możemy otrzymać z mojego NW (PZU) przy obrażeniach:

 

Ja: obrażenia głowy - stłuczenie, krwiak i stłuczenie kolana, stłuczenia obojczyka, ramienia klatki piersiowej barku i szyi, czas przebywania na L4 - 9 DNI.

 

dziewczyna: krwiak i stłuczenie uda, ból w obrębie klatki piersiowej w okolicy mostka oraz ból i stłuczenie przedramienia , czas leczenia 5 DNI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dokładnej sumy nie mogę Ci podać ponieważ zależy ona od kwoty na jaką jesteście ubezpieczeni oraz od uszczerbku na zdrowiu stwierdzonego przez lekarza orzecznika. Suma odszkodowania jest ilorazem % uszczerbku i sumy razy wartość sumy gwarancyjnej, jaka obejmowała Twoja polisa NW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kritur666 wrote:
witam!!!
jestem sprawcą kolizji. Wraz ze mną jechała dziewczyna. Uderzyłęm w tył stojacego przed nami samochodu z dość dużą prędkością.

Jakie odszkodowanie możemy otrzymać z mojego NW (PZU) przy obrażeniach:

Ja: obrażenia głowy - stłuczenie, krwiak i stłuczenie kolana, stłuczenia obojczyka, ramienia klatki piersiowej barku i szyi, czas przebywania na L4 - 9 DNI.

dziewczyna: krwiak i stłuczenie uda, ból w obrębie klatki piersiowej w okolicy mostka oraz ból i stłuczenie przedramienia , czas leczenia 5 DNI
Witam,
niestety z ubezpieczenia Oc nie uzyskasz odszkodowania jeżeli Ty spowodowałeś wypadek. NA zadośćuczynienie może za to liczyć Twoja dziewczyna - szkodę wystarczy odpowiednio zgłosić do ubezpieczyciela.
Z ubezpieczenia NW odszkodowanie możesz uzyskać Ty i dziewczyna, jednak biorąc pod uwagę wysokość sumy ubezpieczenia (zwykle 10 - 5tys) pieniądze te będą naprawdę niewielkie.
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczynie jako odszkodowanie i zadość uczynienie należy się minimum 15 000 pln, przy odszkodowaniu musi udowodnić straty ale przy zadość uczynieniu wystarczy, że ma lęki przed jazdą samochodem ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zadość uczynieniu nic zagwarantowane nie jest ale pole manewru do negocjacji z TU jest bardzo duże i zależy od jakości życia poszkodowanej ;)) im wyższy komfort życia prowadziła tym wyższe odszkodowanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...