Jump to content
Forum Odszkodowania

Odwołanie. Co napisać?


poszkodowany_z_krakowa
 Share

Recommended Posts

Witam

Zaglądam na Wasze forum już od jakiegoś czas, a dokładniej grudnia zeszłego roku. Wtedy miałem wypadek: czołowe z ciężarówką. Nie z mojej winy. Auto do kasacji, dostałem już za nie pieniądze. Dostałem też pieniądze z OC sprawcy, dostałem też z mojego NW które miałem wykupione w PZU. Ale chcę się odwołać bo przyznali mi w PZU tylko 4% (chyba wszystkim tyle dają) co jest jak dla mnie skandalicznie mało.

Co mam napisać w odwołaniu od ich decyzji?

 

 

 

Pismo, które dostałem w skrócie wyglądało tak:

ZAWIADOMIENIE

 

Poszkodowany: xxxxx

Niniejszym zaświadczamy, że za powyższą szkodę zostało przyznane świadczenie w wysokości 4% z sumy ubezpieczenia 10.000, za trwały uszczerbek tj 400 zł.

 

Do wypłaty: 400 zł

 

Realizujac obowiązek wynikający z at 16 ust. 3 ustawy z dnia 22.05.2003 o działalności ubezpieczeniowej informujemy, że można dochodzić roszczeń na drodze sądowej.

 

Kraków, dnia ............ podpis

Link to comment
Share on other sites

Musisz mieć opinię jakiegoś inne go lekarza orzecznika najlepiej który napisze, że stopień jest większy lub, że dalej się leczysz z tego powodu i dopiero wtedy pisać odwołanie ;)
Link to comment
Share on other sites

Ja bym odwołanie napisał już teraz i dobrze naświetlił jakie obrażenia odniosłem. Gdyby to nie pomogło, to kolejny krok to to, co opisal poprzednik.

Miałem złamany nos, to przyznali mi 3%, napisałem odwołanie, poszedłem ponownie na komisję i lekarz dał 8% (nieprawdpodobne, ale jednak tak było ;) ).

Link to comment
Share on other sites

hej.ja dostalam takie same pisemko jak te ktore Ty wyzej napisales... za rekonstrukcje acl i artroskopie,16 dni w szpitalu, unieruchomieniu ponad miesiac,rehabilitacje do dnia dzisiejszego,komplikacje itd itd... przyznano mi 3% -270 zl ... rowniez chce sie odwolywac ale nie wiem za bardzo do kogo sie zwrocic jak to zalatwic...pomoze ktos?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Cześć,ja dostałam podobne pismo,tyle,że nie ma w nim mowy o możliwości dochodzenia roszczeń na drodze sądowej,czy w ogóle o możliwości odwołania się.Jestem po przebytym skręceniu kręgów szyjnych ,dostałam 4%.Chyba się odwołam,ale nie bardzo wiem jak się do tego zabrać.podpowiecie?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

najpierw sie odwoływać, a jeżeli to nie pomoże to tylko droga sądowa.

 

W odowłaniu piszcie nie tylko o uszczerbku na zdrowiu (dotyczy NNW), ale także o długotrwałym rozstroju zdrowia, nadmieńcie też, że w wyniku wypadku utraciliście część dochodów (dotyczy OC), jak również w przypadku "siatarki7" jeżeli chodzi o więzadło kolanowe krzyżowe ACL, to wypłata jaka została przekazana jest śmieszna (NIE WIEM Z JAKIEGO UBEZPIECZENIA WYPŁACONO AC czy NW ?).

 

Pozdrowienia

 

PS.

Walczyć należy do końca.

Link to comment
Share on other sites

Witam. Mam pytanie czy ktoś z panstwa orientuje sie moze ile procent nalezy sie z pzu za dwukostkowe złamanie kończyny dolnej. Mój maz ponad siedem miesiecy temu uległ wypadkowi w pracy jego rehabilitacja trwa do tej pory. Noge mial składana operacyjnie w wyniku czego ma wstawionych 9 srub i wzmocnienie. Dzis dostał decyzje z pzu w której przyznano mu 8 procent trwałego uszczerbku. Moze ktos z panstwa sie orientuje ile nalezy sie za cos takiego.
Link to comment
Share on other sites

Według tabeli za podobne złamania można otrzymać 5-10% uszczerbku na zdrowiu. Jeżeli jednak Twoim zdaniem komisja przyznała zbyt niski uszczerbek zawsze możesz złożyć odwołanie i prośbę o ponowne przeprowadzenie komisji. Prosząc o ponowne powołanie komisji powinnaś solidnie zebrać całą dokumentację medyczną. Dobrze jest też powołać się na jakąś opinie innego lekarza. Powodzenia
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Proszę Państwa o pomoc w przygotowaniu odwoałania do ZUS-u, nie wiem jakm mam sie za to zabrać. Dostałam 5 % za złamanie nogi w srodstopiu, przeszłam długie leczenie i uważam ,ze przyznana kwota nie rekompensuje w zaden sposób mojej straty
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...