Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Odwołanie. Co napisać?


poszkodowany_z_krakowa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zaglądam na Wasze forum już od jakiegoś czas, a dokładniej grudnia zeszłego roku. Wtedy miałem wypadek: czołowe z ciężarówką. Nie z mojej winy. Auto do kasacji, dostałem już za nie pieniądze. Dostałem też pieniądze z OC sprawcy, dostałem też z mojego NW które miałem wykupione w PZU. Ale chcę się odwołać bo przyznali mi w PZU tylko 4% (chyba wszystkim tyle dają) co jest jak dla mnie skandalicznie mało.

Co mam napisać w odwołaniu od ich decyzji?

 

 

 

Pismo, które dostałem w skrócie wyglądało tak:

ZAWIADOMIENIE

 

Poszkodowany: xxxxx

Niniejszym zaświadczamy, że za powyższą szkodę zostało przyznane świadczenie w wysokości 4% z sumy ubezpieczenia 10.000, za trwały uszczerbek tj 400 zł.

 

Do wypłaty: 400 zł

 

Realizujac obowiązek wynikający z at 16 ust. 3 ustawy z dnia 22.05.2003 o działalności ubezpieczeniowej informujemy, że można dochodzić roszczeń na drodze sądowej.

 

Kraków, dnia ............ podpis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym odwołanie napisał już teraz i dobrze naświetlił jakie obrażenia odniosłem. Gdyby to nie pomogło, to kolejny krok to to, co opisal poprzednik.

Miałem złamany nos, to przyznali mi 3%, napisałem odwołanie, poszedłem ponownie na komisję i lekarz dał 8% (nieprawdpodobne, ale jednak tak było ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej.ja dostalam takie same pisemko jak te ktore Ty wyzej napisales... za rekonstrukcje acl i artroskopie,16 dni w szpitalu, unieruchomieniu ponad miesiac,rehabilitacje do dnia dzisiejszego,komplikacje itd itd... przyznano mi 3% -270 zl ... rowniez chce sie odwolywac ale nie wiem za bardzo do kogo sie zwrocic jak to zalatwic...pomoze ktos?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Cześć,ja dostałam podobne pismo,tyle,że nie ma w nim mowy o możliwości dochodzenia roszczeń na drodze sądowej,czy w ogóle o możliwości odwołania się.Jestem po przebytym skręceniu kręgów szyjnych ,dostałam 4%.Chyba się odwołam,ale nie bardzo wiem jak się do tego zabrać.podpowiecie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

najpierw sie odwoływać, a jeżeli to nie pomoże to tylko droga sądowa.

 

W odowłaniu piszcie nie tylko o uszczerbku na zdrowiu (dotyczy NNW), ale także o długotrwałym rozstroju zdrowia, nadmieńcie też, że w wyniku wypadku utraciliście część dochodów (dotyczy OC), jak również w przypadku "siatarki7" jeżeli chodzi o więzadło kolanowe krzyżowe ACL, to wypłata jaka została przekazana jest śmieszna (NIE WIEM Z JAKIEGO UBEZPIECZENIA WYPŁACONO AC czy NW ?).

 

Pozdrowienia

 

PS.

Walczyć należy do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie czy ktoś z panstwa orientuje sie moze ile procent nalezy sie z pzu za dwukostkowe złamanie kończyny dolnej. Mój maz ponad siedem miesiecy temu uległ wypadkowi w pracy jego rehabilitacja trwa do tej pory. Noge mial składana operacyjnie w wyniku czego ma wstawionych 9 srub i wzmocnienie. Dzis dostał decyzje z pzu w której przyznano mu 8 procent trwałego uszczerbku. Moze ktos z panstwa sie orientuje ile nalezy sie za cos takiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według tabeli za podobne złamania można otrzymać 5-10% uszczerbku na zdrowiu. Jeżeli jednak Twoim zdaniem komisja przyznała zbyt niski uszczerbek zawsze możesz złożyć odwołanie i prośbę o ponowne przeprowadzenie komisji. Prosząc o ponowne powołanie komisji powinnaś solidnie zebrać całą dokumentację medyczną. Dobrze jest też powołać się na jakąś opinie innego lekarza. Powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Proszę Państwa o pomoc w przygotowaniu odwoałania do ZUS-u, nie wiem jakm mam sie za to zabrać. Dostałam 5 % za złamanie nogi w srodstopiu, przeszłam długie leczenie i uważam ,ze przyznana kwota nie rekompensuje w zaden sposób mojej straty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...