Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

złamanie nogi


kasia111111
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałam sie dowiedziec co do odszkodowania. Poniewaz spadłam z schodow w pracy  złamałam kosc strzałkowa prawej nogi oraz uszkodzona powieka ktora była szyta.

Po wypadku dzwonił do mnie pan i powiedział ze nienalezy mi sie odszkodowanie. niemam pojecia czy była wezwana inspekcja pracy. 

Po rozmowie z znajomymi stwierdzaja ze jednak nalezy mi sie odszkodowanie gdyz stało sie to w pracy. Co w daej sytuacji mam robic.

Z gory dziekuje za odpowiedz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam serdecznie,

w zależności od kraju i okoliczności (przyczyny) wypadku możliwość uzyskania odszkodowania może być różna. W zależności od faktu, czy będzie istniała konieczność udowodnienia, iż do zdarzenia doszło z winy lub zaniedbania pracodawcy lub innego pracownika.

Jeśli do zdarzenia doszło w Polsce, sporządzono protokół powypadkowy i uznano wypadek, za wypadek przy pracy - po zakończeniu leczenia może Pani uzyskać jednorazowe odszkodowanie z tytułu wypadku przy pracy z ZUS. Nie ma konieczności, aby była wzywana inspekcja pracy do zdarzenia.

W przypadku chęci dochodzenia odszkodowania uzupełniającego z OC pracodawcy konieczne będzie udowodnienie że do wypadku doszło na skutek winy lub zaniedbania pracodawcy lub innego pracownika np. schody musiały być uszkodzone lub np. coś na nich rozlał inny pracownik. Jeśli był to nieszczęśliwy wypadek i nikt nie ponosi za niego winy, odszkodowanie można uzyskać jedynie  z ZUS.

Pozdrawiam i zachęcam do kontaktu - bezpłatnie ocenimy możliwość dochodzenia roszczeń.

Pozdrawiam

Marta Sordon

Campter Odszkodowania

tel. +48 795 005 188 ul. Oświęcimska 7, 42-700 Lubliniec

www.campter.pl

Skonsultuj bezpłatnie swoje prawa do odszkodowania

Pozdrawiam

Marta Sordon

Campter Odszkodowania

tel. +48 795 005 188 ul. Oświęcimska 7, 42-700 Lubliniec

www.campter.pl

Skonsultuj bezpłatnie swoje prawa do odszkodowania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...