Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Kolizja parkingowa - sprawca pijany i zbiegł


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, 

w dniu 29.09.2023r. kierujący pojazdem marki Kia próbując zaparkować pod blokiem, uszkodził jego tylny zderzak, po czym odjechał. Zdarzenie widział sąsiad, który mnie o zdarzeniu poinformował. Po 15 minutach znalazłem pojazd sprawcy, zaparkowany 300m dalej, po czym zgłosiłem sprawę na policję. Udostępniłem policji zdjęcia, film nagrany z kamery na bloku oraz wskazałem pojazd sprawcy. 

Okazało się, że sprawca jest pod wpływem alkoholu. Sprawę oceniał biegły pod kątem tego czy w momencie zdarzenia mógł już być pod wpływem (kontrola trzeźwości była może po 1h od zdarzenia). Policja kazała czekać, potem byłem składać zeznania na komendzie i też kazali czekać.

Wczoraj otrzymałem list z policji, że sprawa o ukaranie została skierowana do sądu, gdyż sprawca był nietrzeźwy.

Pytanie moje czy na podstawie tego listu mogę się już zwrócić do ubezpieczyciela sprawcy, czy może muszę coś załatwiać z policji, czy po prostu czekać na wyrok sądu?

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam serdecznie

w przypadku szkody, która powstała wskutek przestępstwa (pod wpływem alkoholu) Ubezpieczyciel pojazdu sprawcy powinien wypłacić odszkodowanie, następnie na zasadzie regresu zwrócić się do sprawcy o pokrycie szkody (zwrot wypłaconego odszkodowania).

Ubezpieczyciel sprawcy może wypłacić odszkodowanie na podstawie aktu oskarżenia, jeśli sprawca przyzna się do winy i odpowiedzialności za szkodę. W innym przypadku może oczekiwać na zakończenie postępowania karnego i uprawomocnienie się wyroku.

Może oczywiście od razu znając dane ubezpieczyciela dokonać zgłoszenia, oczekując na zakończenie postępowania.

Marta Sordon
Campter Odszkodowania
tel. +48 795 005 188 ul. Oświęcimska 7, 42-700 Lubliniec www.campter.pl
Skonsultuj bezpłatnie swoje prawa do odszkodowania

Pozdrawiam

Marta Sordon

Campter Odszkodowania

tel. +48 795 005 188 ul. Oświęcimska 7, 42-700 Lubliniec

www.campter.pl

Skonsultuj bezpłatnie swoje prawa do odszkodowania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...