Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

lepsza duża szkoda czy całkowita?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio doscy poważnei uszkodziłem swoj samochod z winy kierowcy ktory wyjechal mi z drogi podporzadkowanej wprost pod kola. Do wyboru mialem albo wjechac w niego albo na czoło albo na metalowe slupki oddzielające pasy ruchu i wybralem ten ostatni wariant jako najmniejsze zło. Policja uznala wine tego czlowieka ktory mi wyjechal i szkody zostana pokryte z jego OC. Z racji tego ze samochod jest dosc powaznie uszkodzony (dach po odbiciu sie słupka ze znakiem) to moje pytanie brzmi czy lepsze jest uznanie duzej szkody czy calkowitej? Zastanawiam sie czy jest wogule co kombinowac z rzeczoznawcą żeby tak opisal samochod na moja korzyść? Proszę o odpowiedź i pozdrawiam serdecznie.

 

Dodam jeszcze ze i ja i sprawca mamy ubezpieczenie w HDI. Czytających ten post prosze o wypowiedzenie sie w tej kwestii. Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma dobrej odpowiedzi na to pytanie, albo raczej każda jest właściwa.

Jak będę chciał się pozbyć swojego auta, który wymaga dużych nakładów co pociąga trudności w zbyciu i radykalnym obniżeniu ceny to będę się cieszył ze szkody całkowitej. Sprzedając pozostałości plus to co z ubezpieczalni, ,ewentualnie po dopłacie na podstawie faktury za sprzedaż po cenie niższej niż wyliczona mam niezłą sumkę i pozbywam się kłopotu.

A wracając do pytania - zastanów się, czemu ubezpieczalnie którym chodzi tylko o zysk tak chętnie rozliczają tzw całki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Czekam teraz na przyjazd rzeczoznawcy i zobacze co on powie ale raczej pewne ze bedzie to szkoda calkowita. Mam nadzieje ze nie bede za bardzo stratny przez tego dziada z matiza. Bede pisac na bieząco o postepach w tej sprawie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...