Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Złamanie nogi - rehabilitacja


master_44
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kasiek79 wrote:
Polamana Kaska wrote:
kasiek79 wrote:
Tak wiec jest super. Nie mam tego cholernego gipsu
Fajnie, to teraz wskakuj do basenu, a potem na rower. Zobaczysz, jak szybko dojdziesz do siebie (może i mnie pobijesz) :).
hehe bić nie zamirzam nikogo no ale po cichu wierzę że moja noga nie zrobi mi psikusa i nie zastrajkuje.
Pobić szybkozrostów :)
Jak będzies dzielna, noga nie zrobi Ci psikusa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a. wrote:
Jak to nie można bólu lekceważyć.
Rano rżnął mnie żoładek+ wymioty dwa razy, drugie ok 15. Ból mnie położył do łóżka i wezwałam pogotowie. Przyjechali ratownicy medyczni pomacali, pożartowali, że może kamienie w żółciowym i żeby wkrótce zrobić usg i poszli.
O 18 ledwie poszłam na usg i pan stwierdził wyrostek, że już do szpitala. W szpitalu też lekkie ociąganie no tylko wyrostek. O 22 operowali. Rano lekarz powiedział że w brzuchu poza wyrostkiem była krew z wylanej torbiel i nie dożyłabym rana.
Niezła historia prawda?
Noga poszła w zapomnienie. Co u Was słychać?
No to masz co kurować teraz A. gorzej niż u mnie bo ja tydzień po usunięciu śruby miałam też operację na woreczek ale planowana-nastawiałam się na nią psychicznie, a Ty tak z zaskoczenia. SZOK. Dbaj teraz o siebie i nie martw się- rany na brzuchu zagoją się szybciej niż noga-odkryłam to sama na sobie. Tu poprawę mierzy się w dniach, a przy nodze w tygodniach lub miesiącach. Bądź dzielna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

kasiek79 wrote:

jasmar wrote:

no to jak wlewać to mleko, żeby się nie ścięło???

jak dobrze pamietam na samym końcu Właśnie dzwoniłam do męża żeby się upewnić ale nie odbiera Pewnie juz śpi. Chyba taka kolejność ma być jak podałam wcześniej albo odwrotna. Ale nawet jak ci się zetnie to i tam jest bardzoe dobre...........

Ok popróbuje-najwyżej wypije dwa drinki jeden ścięty, a drugi nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasiek79 wrote:
Polamana Kaska wrote:
kasiek79 wrote:
Tak wiec jest super. Nie mam tego cholernego gipsu
Fajnie, to teraz wskakuj do basenu, a potem na rower. Zobaczysz, jak szybko dojdziesz do siebie (może i mnie pobijesz) :).
wiesz nasze złamanie jest dosc podobne ale całkowicie inaczej leczone. ja jestem leczona tlyko zachowawczo gipsem i wyciągiem więc myslę że u nie to potrwa duzo dłużejjjjjjjjjjjjj
Może, ale niekoniecznie.
Możesz sama wiele sobie pomóc w ćwiczeniach, boś Ty Pani od Wuefu. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Gratuluję Kasi pozbycia się gipsowego pancerzyka i wkroczenia na drogę rehabilitacji, A współczuję. niespodziewanego zabiegu niezwiązanego z nogą. Aurora - trzymam kciuki za pierwsze dni w pracce (będzie przyjaźnie, ja do tej pory mam pewne fory w pracy w związku z faktem, że nie w pełni formy wróciłam), Ala kibicuję Twojemu pożegnaniu z uporczywym sarkofagiem - teraz nie ma bata tylko Cię ODKUJą. A wogóle dziewczyny i chłopaki to trzymajmy się DALEKO OD NOSZY! Pozdrawiam ciepło!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

prazynka wrote:

Trzymajcie mnie bo mi franca tak skacze, że zaraz pobiegnę po tasak,siekierę, cokolwiek i odrąbię !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Prażynko,przywiąż cholere !!!! Nie rąb siekierą bo szkoda ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

prazynka wrote:

A na dodatek, od tylu miesięcy normalnie obciążam nogę a mimo wszystko gdy dziś zeszłam z leżanki i przeszłam kilka kroków to skóra na łydce i stopie zrobiła się marmurkowa :( czyli odpływ i przypływ mam do d***, to fatalnie i cholera nie wiem co z tym zrobić, może macie jakieś rady od swoich rehabilitantów na taki zastój ?

Ktos napisał ,chyba Marchewka ,ale nie wiem tego na 100%. cwiczenia na nauczenie nóżki prawidłowego pompowania krwi.Połozyc sie na łóżku i oprzec nogi o ściane,następnie usiąśc i trzymac nogi wyprostowane i zakończyc spuszczeniem nóg na podłoge.Kilka razy powtarzac.Nie wiem ,bo nie pamietam ile czasu to trzymanie nóg w tych pozycjach ma trwac.Moze ten kto to nam podpowiedział odezwie się.Przepraszam Prażynko ale tylko tyle zapamiętałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jasmar wrote:

kasiek79 wrote:

chyba sobie pospisuje hehe. A ja dla tych co lubią słodkie drineczki polecam BOBOFRUTA. wódka malibu (albo jakis likier kokosowy z tych tańszych) sok pomarańczowy sok bananowy i mleko do tego lód.... pychota

No to juz mam smaka-bo ten mój też słodki i słabiutki. A ten BOBOFRUT dla dorosłych też musi być dobry

No to nm sie narodził kącik barmański ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jasmar wrote:

witch wrote:

Teraz doceniamy to co kiedyś było dla nas normalne, teraz cieszymy się z rzeczy, spraw, których kiedyś nie zauważaliśmy. Życie stanęło nam swego czasu na głowie, przewartościowaliśmy wszystko i obecnie byle drobiazg -osiągnięty po czasie unieruchomienia - z tamtych czasów przyprawia nas o zawrót głowy i szybsze bicie serca. Obyśmy tylko nie zapomnieli o tym po całkowitym usprawnieniu, aby znowu nie stało się to dla nas bezwartościowe i takie normalne, że aż mdłe.

No Witch Ty to gadasz jak rasowy psychoterapeuta. A może się przekwalifikujesz??? To naprawdę opłacalne

Jeszcze sobie jaja rób z połamanej. Niedobrota jedna !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasmar wrote:
a. wrote:
Jak to nie można bólu lekceważyć.
Rano rżnął mnie żoładek+ wymioty dwa razy, drugie ok 15. Ból mnie położył do łóżka i wezwałam pogotowie. Przyjechali ratownicy medyczni pomacali, pożartowali, że może kamienie w żółciowym i żeby wkrótce zrobić usg i poszli.
O 18 ledwie poszłam na usg i pan stwierdził wyrostek, że już do szpitala. W szpitalu też lekkie ociąganie no tylko wyrostek. O 22 operowali. Rano lekarz powiedział że w brzuchu poza wyrostkiem była krew z wylanej torbiel i nie dożyłabym rana.
Niezła historia prawda?
Noga poszła w zapomnienie. Co u Was słychać?
No to masz co kurować teraz A. gorzej niż u mnie bo ja tydzień po usunięciu śruby miałam też operację na woreczek ale planowana-nastawiałam się na nią psychicznie, a Ty tak z zaskoczenia. SZOK. Dbaj teraz o siebie i nie martw się- rany na brzuchu zagoją się szybciej niż noga-odkryłam to sama na sobie. Tu poprawę mierzy się w dniach, a przy nodze w tygodniach lub miesiącach. Bądź dzielna
Osobiście wolałbym być operowana tak znienacka jak A. Jakbym miała planowany zabieg to biegunka i telepka murowana. Przed wyjęciem śruby drżałam jak osika a co dopiero mówić o operacji na organach wewnętrznych. Brrrrrrry !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LillaKorn wrote:
Cześć!
A wogóle dziewczyny i chłopaki to trzymajmy się DALEKO OD NOSZY! Pozdrawiam ciepło!
Oby było nam bliżej do kaloszy niż noszy !!!!!
Lilla zaniedbujesz nas ostatnio. Rozumiem praca, powrót do świata normalności ale nie zapominaj o KWAK-u (Klub Wzajemnej Adoracji Kulawych) :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jasmar wrote:

ja też idę do łóżeczka. Bo jak mawia LILA jutro rano(o 5.45) zabije mój budzik. Gorzej jak mnie nie dobudzi, a juz też zdażały mi się takie numery. Do miłego

Wstałaś sama czy huk armatni ma Cię obudzić ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aurora jak Twój synuś ? Objawy chorobowe minęły czy dzieje się coś, bo jakoś zamilkłaś w ostatnim czasie.

 

Ojacie i Aga-ka też od jakiegoś czasu nie dają żadnego znaku życia. Czyżby już piekły pierniki i patroszyły ryby ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

kasiek79 wrote:

prazynka wrote:

To są jakieś specjalne plastry, takie szersze i tak dziwnie mam przyklejone

a moze to ten tejp drenujący??? któy poprawa przy okazji krążenie?????????/ wygląda jak plaster taki zwykły brązowy tzn taki podobny do skóry????

Musi tejp. Ja też chodzę z tymi plastarmi,na obrzęk kolana lub na odciążenie stawu są kolorowe najmocnijszy to czarny! Ja mam czad na kolanie mam czarny i różowy ,jeszcze drugie mi tak ustroja i na sylwestra kreacja gotowa!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żabka wrote:
żabka wrote:
prazynka wrote:
no pewnie, ja 22.12 u Czerwińskiego :D
no masz ,skleroza czy co. juz poprawiam . Sorki
13.12.2009r Alawpr
16.12.2009r Dota
17.12.2009r Aurora
21.12.2009r Żabka,Eliska
22.12.2009 Prażynka
28.12.2009r Witch
29.12.2009 Aga-ka16
04.01.2010r Marchewka
05.01.2010r Pedro
07.01.2010r Jasmar
26.01.2010r Albwik - usunięcie zespolenia
16.02.2010r LillaKorn
Przy mnie pomyłka... Moja kontrola 15 stycznia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witch wrote:
Aurora jak Twój synuś ? Objawy chorobowe minęły czy dzieje się coś, bo jakoś zamilkłaś w ostatnim czasie.

Ojacie i Aga-ka też od jakiegoś czasu nie dają żadnego znaku życia. Czyżby już piekły pierniki i patroszyły ryby ?
Kochana Witch, Pierniki u mnie w lesie.... Oczywiście zaglądam na forum i czytam co u Was ale jakoś tak nie mam motywacji aby popisać. Ostatnio trochę pochorowałam ja i moja córcia więc obie zalegałyśmy na łóżku. Na szczęście to angina a nie grypa. Poza tym codziennie rano śmigam na magnetronik i czekam na efekt. Pozdrawiam wszystkich !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pedro wrote:
czesc
a ja dzis byłem na najdłuższym spacerze od złamania nogi(:
rece juz tak nie bolą od podpierania kulami, bo juz pewnie i mocno obciązam noge
Brawo!! Itak trzymać,będzie coraz lepiej!! :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiona lista:

13.12.2009r Alawpr

16.12.2009r Dota

17.12.2009r Aurora

21.12.2009r Żabka,Eliska

22.12.2009 Prażynka

28.12.2009r Witch

29.12.2009 Kasiek79

04.01.2010r Marchewka

05.01.2010r Pedro

07.01.2010r Jasmar

15.01.2010 Aga-ka16

26.01.2010r Albwik - usunięcie zespolenia

16.02.2010r LillaKorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pedro wrote:
czesc
a ja dzis byłem na najdłuższym spacerze od złamania nogi(:
rece juz tak nie bolą od podpierania kulami, bo juz pewnie i mocno obciązam noge
Właśnie teraz nastąpi największy postęp zrostu. Im częściej będziesz chodzić i mocniej obciążać tym szybciej nastąpi zrost.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo!! Itak trzymać,będzie coraz lepiej!! smile

 

Właśnie teraz nastąpi największy postęp zrostu. Im częściej będziesz chodzić i mocniej obciążać tym szybciej nastąpi zrost.

 

...i niech bedzie jak mówicie(:

Strasznie długo to juz wszystko trwa, ale wszystko wskazuje na to że to już moja prosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też trwało strasznie długo. Od stycznia do sierpnia nic albo tylko niewiele, za to gdy po 20 sierpnia mogłam porządnie obciążać poszło jak burza. No i po dwóch miesiącach był mocny zrost.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13.12.2009r Alawpr

16.12.2009r Dota

17.12.2009r Aurora

21.12.2009r Żabka,Eliska

22.12.2009 Prażynka,Motocyklista

28.12.2009r Witch

29.12.2009 Kasiek79

04.01.2010r Marchewka

05.01.2010r Pedro

07.01.2010r Jasmar

15.01.2010 Aga-ka16

26.01.2010r Albwik - usunięcie zespolenia

04.02.2010 Edziag

16.02.2010r LillaKorn

 

 

Parami ,parami do kontroli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...