Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

rozcięta głowa


simca
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W pracy uległem wypadkowi ciężki przedmiot uderzył mnie w głowę.Mam założone 4 szwy na głowie czy należy mi sie odszkodowanie jak tak to mniej więcej jaką kwote mógłbym liczyć bo nie wiem czy starać sie o odszkodowanie.Z góry dzięki za pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
witam, jeśli wypadek nie był z Twojej winy to oczywiście możesz starać się o odszkodwanie i powinno Ci ono zostać przyznane. Jednak kwota odszkodowania zależy zawsze od obrażeń i od stopnia % uszczerbku na zdrowiu jakiego doznałeś, więc nie jestem w stanie określić jaką kwotę możesz odstać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

simca wrote:
W pracy uległem wypadkowi ciężki przedmiot uderzył mnie w głowę.Mam założone 4 szwy na głowie czy należy mi sie odszkodowanie jak tak to mniej więcej jaką kwote mógłbym liczyć bo nie wiem czy starać sie o odszkodowanie.Z góry dzięki za pomoc
Simca - nie piszesz nic czy było przeprowadzone postępowanie powypadkowe, czy został sporządzony protokół powypadkowy (masz jeden egzemplarz?) i czy wypadek został uznany za wypadek przy pracy.

Jeśli powyższe jest spełnione i leczenie zostało już zakończone to musisz złożyć do ZUS - ale poprzez płatnika (przeważnie jest nim pracodawca) wniosek o wypłate jednorazowego odszkodowania z tytułu wypadku przy pracy. Do tego wniosku musisz dołączyć wypełniony przez lekarza, który prowadził Twoje leczenie druk N9, w którym lekarz napisze, że leczenie zostało zakończone.

Pracodawca dołączy do tego niezbędną dokumentację i prześle całość do ZUS-u. ZUS wezwie Cię przed swojego lekarza orzecznika, który określi jak dużego doznałeś uszczerbku na zdrowiu (i czy w ogole), określi to procentowo i wtedy dostaniesz odszkodowanie.

W chwili obecnej ZA KAZDY PROCENT stałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu w wyniku wypadku przy pracy ZUS wyplaca 538 zł.
Uważam więc, że warto, bo z pewnością (mając szwy na głowie) uszczerbku doznałeś. A ile to będzie procent - określi lekarz ZUS, wtedy przemnożysz sobie powyższą kwotę i będziesz wiedział ILE dostaniesz.
Najważniejsze jest to, co napisalam na początku. Czyli - czy są spełnione te wszystkie warunki niezbedne do ubiegania się o odszkodowanie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...