Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Sprawca kolizji uchyla się od przesłania oświadczenia


Rekomendowane odpowiedzi

Parę miesięcy temu doszło do niewielkiej kolizji. Sprawca zostawił kartkę z informacją o obtarciu i swoim numerem telefonu. Wymieniliśmy się SMSami danymi i zgłosiłem szkodę z ubezpieczenia sprawcy. Niestety, wymagane jest pełne oświadczenie sprawcy, którego ten wciąż nie przesłał do ubezpieczyciela. Wygląda na to, że sprawca gra na zwłokę. Co można zrobić w takiej sytuacji?

Mam kartkę z pismem sprawcy. Mam historię SMS, z której wynika, że sprawca chciał się kontaktować z ubezpieczycielem i przesłać mu oświadczenia - a zatem może to być potwierdzenie przyznania się do winy.

Czy pozostaje mi tylko droga cywilna? A może zawiadomienie na policji wraz z wnioskiem o przesłuchanie sprawcy? A może naprawić szkodę z mojego AC i sprawę skierować do sądu?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie,

niestety sama kartka z podpisem sprawcy oraz danymi kontaktowymi (czy danymi polisy) nie jest jeszcze potwierdzeniem podjęcia przez niego odpowiedzialności za zdarzenie. Konieczne jest albo spisanie oświadczenia, w którym przyznaje się do winy, lub potwierdzenie odpowiedzialności do Ubezpieczyciela (odpowiedź na jego pismo / odesłanie druków szkody do Ubezpieczyciela).

Czasami wystarczy złożenie monitu przez Ubezpieczyciela i sprawca potwierdza swoja winę. Jeśli będzie uchylał się od tego obowiązku, można poinformować policję, celem przeprowadzenia postępowania karnego w sprawie. Postępowanie cywilne jest ostatecznością i wiąże się z dodatkowymi kosztami opłaty wpisu sądowego, opłaty za biegłych sądowych lub kosztów zastępstwa strony przeciwnej w przypadku oddalenia pozwu. Nie zawsze jest także opłacalne przy niższych szkodach. 

 

Pozdrawiam

Marta Sordon
Campter Odszkodowania
tel. +48 795 005 188 ul. Oświęcimska 7, 42-700 Lubliniec

www.campter.pl                                
Skonsultuj bezpłatnie swoje prawa do odszkodowania

Pozdrawiam

Marta Sordon

Campter Odszkodowania

tel. +48 795 005 188 ul. Oświęcimska 7, 42-700 Lubliniec

www.campter.pl

Skonsultuj bezpłatnie swoje prawa do odszkodowania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...