Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

szkoda majątkowa, PZU DOM


Rekomendowane odpowiedzi

witam, szukam pomocy lub podpowiedzi w następującej j sprawie,

zalało mi mieszkanie , w sumie łazienka, 

zgłosiłem do PZU, były oczywiście oględziny i protokół- tu jest pełna zgodność co do zakresu szkody,

schody zaczynaja się przy kalkulacji kosztów,

chciałem szybko zlikiwidowac szkodę, ale nie przepłacać, a z uwagi ze szkoda w łazience, kamienica, 3 piętro, wrzuciłem na portal fixly zlecenie 

remontu, 

wziąłem najtańszego wykonawcę ( 6 tys pan), Pan wystawił fakturę, następnie fakturę i tu się zaczyna,

PZU twierdzi, ze wg OWU likwiduje szkodę wg kosztorysu swojego na podstawie średnich stawek,

tyle tylko, ze za wypłacone odszkodowanie 1700 pln  nie zerwie mi nikt i nie skuje podłogi w łazience, nie wytnie mi OSB ( kamienica), wszystkie 

procesy wymagają odstępu czasowego, wylanie posadzki, izolacja, siatka, kafelki , demontaż montaż kabiny itp.

zanim PZU potwierdziło kosztorys miałem już po robocie ( trwało to 7 dni)

pytanie: czy faktycznie PZU (DOM)  likwiduje szkodę do wysokości swojego kosztorysu wg średniej, czy z uwagi na warunki lokalne powinien likwidować wg faktury?

jeśli jest tak, ze wg kosztorysu to oznacza, ze praktycznie zawierając umowe ubezpieczenia mieszkania najczęściej będziemy mieli niedopłatę, wiec jest duże podejrzenie , ze jest to 

wprowadzanie klienta w błąd, bo ubezpieczając się nie jest w stanie zlikwidować szkody wg lokalnych stawek?

rozmawiamy o fakturze za odbudowie podłogi w łazience za 6 tys 

 

dzięki z apomoc

Piotr

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie,

w przypadku jeśli szkodę zalaniową/majątkową likwiduje się z polisy ubezpieczenia indywidualnego (samodzielnie wykupiona) uznanie odpowiedzialności i wypłata odszkodowania następuje na podstawie OWU i warunków zawartej polisy - czyli zgodnie z uwzględnieniem ryzyk i zakresu ochrony oraz sposobu rozliczenia, jaki uwzględnia OWU do polisy. Nie ma możliwości wypłaty  inaczej, niż określają to warunki ubezpieczenia.

W przypadku chęci wypłaty odszkodowania w wartości odtworzeniowej (czyli wg konieczności przywrócenia rzeczy do stanu sprzed zdarzenia) wypłata będzie następowała według rzeczywistych stawek rynkowych i kosztów naprawy/remontu.

Można oczywiście z fakturą złożyć reklamację do Ubezpieczyciela, może będą w stanie uznać choć częściową dopłatę.

Pozdrawiam

Marta Sordon

Campter Odszkodowania

tel. +48 795 005 188 ul. Oświęcimska 7, 42-700 Lubliniec

www.campter.pl

Skonsultuj bezpłatnie swoje prawa do odszkodowania

 

Pozdrawiam

Marta Sordon

Campter Odszkodowania

tel. +48 795 005 188 ul. Oświęcimska 7, 42-700 Lubliniec

www.campter.pl

Skonsultuj bezpłatnie swoje prawa do odszkodowania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...