Jump to content
Forum Odszkodowania

odszkodowanie za zagrożenie życia a sztuczna szczęka


dansid1
 Share

Recommended Posts

Mąz w lipcu 2007r. miał wypadaek jadąc taxi jako pasażer, Na jadąca prawidlowo taxi najechało inne auto w wyniku tego doznał wstrzasu mózgu jego obrzęku wystapił tez krwiak, miał złamane 3 żebra.3 dni był w śpiączce. Biegły lekarz sądowy okreslil ten stan jako zagrożenie życia.W styczniu odbyła sie sprawa sadowa i sprawca otrzymał wyrok 1,5 roku w zawieszeniu na 3 lata pozb prawa jazdy i nawiązkę 2 tys /bo nie pracuje/ na rzecz męza i kierowcy. Firma ubezpieczeniowa wypłaciła tytułem zadośćuczynienia 16 tys zł 2,400 za utracone zarobki , koszty leczenia. Za zniszczone okulary / faktura na 900 zl/ mąż otrzymał 700 - czy to prawidłowo?

Mam pytanie czy za ten uraz jest to kwota wystarczająca czy mozemy ubiegać się o więcej,maz mimo że już pracuje nadal leczy się w Por.Neurologicznej .

Kolega w tym wypadku stracił pare zębów i miał fa od stomatologa na 13 tys otrzymał zwrot tej kwoty natomiast zagrożenie zycia i nie wiadomo jeszcze jakie konsekwencje poniesie mąż zostały wycenione na 16 tys.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 5 weeks later...

DZiękuje za informacje obecnie otrzymałam pismo z firmy prowadzącej sprawę ze możemy poprzez nich wystapić na drogę sądowa z tym wiąża się koszty i nie mam pojęcia czy decydowac się na to. Boję się ze strace finansowo . moga opierać sie na tym że mąz podjął pracę a jego nastroju , słabej pamięci spowolnienia itp nie widać.

Czy podjąć to ryzyko czy raczej zaniechać jestem w kropce bo mój mąż na wszystko patrzy teraz sceptycznie. dzięki

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...