Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Odszkodowanie dotyczące utraty wartości handlowej pojazdu


oija27
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Miałam wypadek nie z mojej winy (auto kupione w salonie niespełna 3 lata temu)zwróciłam się o odszkodowanie z powodu utraty wartości handlowej pojazdu do ubezpieczyciela sprawcy. Pismo wysłałam przeszło dwa miesiące temu, do dnia dzisiejszego nie otrzymałam żadnej odpowiedzi pismenej.W czasie kiku rozmów telefonicznych zapewniana byłam że odszkodowanie jest należne ( nawet podano kwotę ok. 4000.00 PLN ). Ponieważ w dalszym ciągłu nie miałam pisma potwierdzajacego przyznania odszkodowania , w dniu dzisiejszym wykonałam kolejny telefon i otrzymałam informację że odszkodowanie nie zostanie wypłacone gdyż auto ma niespełna 3 lata a koszt utraty wartości w wyniku wypadku nie przekraczyłby 10% wartości rynkowej auta. Jak mam postąpić w wyżej wymienionej sytuacji gdy ubezpieczyciel nie chce zapłacić odszkodowania i nie chce tego uzasadnić pisemnie. Do kogo powinnam się zwrócić aby wyegzekwować pismo od ubezpieczyciela. Czy w takiej sytuacji jak opisałam ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania i czy jest to uregulowane prawnie (ubezpieczycielem jest PZM TU ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie bezprawnie odmówili Ci ubezpieczenia, a juz na pewno mają 30 dni na ustosunkowanie się do Twojego pisma. Proponuje zadzwonić do rzecznika ubezpieczonych i spytać, co robic w takiej sytuacji. Aha, a czy pismo wysłane było listem poleconym? Bo jesli nei masz potwierdzenia wysłania, to niestety nie masz dowodu, że pismo było wysłane...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam bardzo prosze o pomoc . dwa tygodnie temu mialam z dzieckiem w wozku wypadek tzn. kierowca cofajac w oospiechu wjechal na przejscie dla pieszych na ktorym znajdowalam sie ja wozek i siostra . wjechal w wozek z dzieckiem w srodku . wozek ulegl zniszczeniu wygiol sie i zlamala sie tam podobno jakas czesc . policja sporzadzila raport dala mi numer ubezpieczenia sprawcy wypadku . mam prosbe prosze mi pomoc co dalej mam zrobic gdzie znajduje sie firma benefia w gdyni , jakie powinnam miec dokumenty aby dostac odszkodowanie na nowy wozek dla dziecka i jaki jest czas do zlozenia wniosku od wypadku pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...