Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Potrącenie przez samochód w Holandii


Butterfly
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Miałam wypadek drogowy w Holandii, wjechał we mnie skuter, mam złamaną rękę. Czy mogę dostać odszkodowanie od kierowcy? Do kogo mogę sie zgłosić, z gory dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Odszkodowanie za wypadek drogowy w Holandii przysługuje Poszkodowanemu kiedy do zdarzenia nie doszło z jego winy. Jeżeli została Pani potrącona przez pojazd mechaniczny i winny był temu kierujący pojazdem to co zasady ma Pani prawo do dochodzenia roszczeń z ubezpieczenia OC pojazdu. Jaka była przyczyna wypadku? 

  • była Pani pasażerem pojazdu, kierowcą, pieszym?
  • jakich obrażeń dokładnie Panu doznała? Posiada Pani dokumentację medyczną?
  • czy na miejscu były służby typu policja i pogotowie?
  • spisano formularz powypadkowy?
  • posiada Pan dane rejestracyjne sprawcy?

W przypadku posiadania ww danych warto zgłosić sprawę do odpowiedniego towarzystwa ubezpieczeniowego. Po weryfikacji odpowiedzialności potwierdzi ono możliwość wypłaty odszkodowania. Odszkodowanie za wypadek drogowy w Holandii obejmuje zarówno straty materialne jak i rekompensatę za uszkodzenie ciała. 

Jeżeli dochodzi do wypadku drogowego bardzo istotne jest aby zadbać o dowody świadczące o winie kierującego. Warto wezwać na miejsce policję i pogotowie (jeżeli to konieczne), oraz zrobić zdjęcia z miejsca zdarzenia (w tym tablic rejestracyjnych). Dobrze jest również zapewnić sobie ewentualnych świadków wypadku oraz spisać ze sprawcą formularz szkody. Niestety często zdarza się, że w przypadku braku na miejscu odpowiednich służb, lub świadków, sprawca na późniejszym etapie wypiera się, że był winny i tym samym powoduje brak uznania odpowiedzialności przez jego ubezpieczyciela. 

W przypadku chęci szczegółowego omówienia sprawy zapraszam do kontaktu.

 

Izabela Stryjewska

Campter Odszkodowania kom. 690 622 575, mail: i.stryjewska@campter.pl

ul. Oświęcimska 7 42-700 Lubliniec

www.campter.pl

Skonsultuj bezpłatnie swoje prawa do odszkodowania

 

Izabela Stryjewska

Campter Odszkodowania kom. 690 622 575, mail: i.stryjewska@campter.pl

ul. Oświęcimska 7 42-700 Lubliniec

www.campter.pl

Skonsultuj bezpłatnie swoje prawa do odszkodowania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...