Jump to content
Forum Odszkodowania

odszkodowanie za zerwane wiązadło a alkohol


studziolka
 Share

Recommended Posts

Narzeczony w maju 2007 u siebie przed blokiem przewrócił się, co skutkowało zerwanym wiązadłem bocznym, uszkodzeniem łękotki, złamanym kłykciem i nadruszeniem ścięgna. Podczas tego wypadku pił alkohol (piwo) sam nie dał rady wstać, więc wezwana została karetka. Lekarz stwierdził, że jest to na tyle poważne, że muszą go zabrać do szpitala. Badania wykazały, że miał we krwi 225mg/dl (0,25 promila) alkoholu etylowego. W szpitalu przeszedł operację, potem długi proces leczenia, rehabilitacja. lekarz ortopeda zlecił noszenie stabilizatora jednoszynowego na kolano, co ma zabezpieczać ewentualną niestabilność nogi, gdyż uznał to za trwały uszczerbek na zdrowiu.

W marcu 2008 roku, narzeczony złożył wniosek o świadczenie szpitalne oraz o wypłatę odszkodowania z tytułu trwałego uszczerbku na zdrowiu. W połowie kwietnia dostał decyzję, że swiadczenie szpitalne oraz odszkodowanie mu nie przysługują, ponieważ w trakcie wypadku był pod wpływem alkoholu. Firma w której był ubezpieczony to Warta. Chcielibyśmy się dowiedzieć, czy ubezpieczyciel ma do tego prawo? I czy będąc pod wpływem alkoholu, ktoś kto płaci regularnie składki nie jest wtedy ubezbieczony?

Link to comment
Share on other sites

Ubezpieczenie NNW jest ubezpieczeniem osobowym gdzie ubezpieczyciel spełnia okreslone świadczenie pieniężne a nie wypłaca odszkodowanie. wiele biur oferujacych ubezpieczenia zastrzega sobie w umowie, ze ubezpieczenie nie obejmuje m.in.: chorób przewlekłych, chronicznych, wenerycznych, AIDS, zdarzeń będących następstwem przestępstwa lub po spożyciu alkoholu, zażycia narkotyków, nieszczęśliwych wypadków związanych ze sportami motorowymi i powietrznymi (podalem tylko przyklady). Moim zdaniem powinnas zajrzec do warunkow umowy. Jak nie masz tego pod reka, mozesz to dostac w placowce Warty. Zawsze pozostaje takze rzecznik ubezpieczonych http://www.rzu.gov.pl/.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...