Jump to content
Forum Odszkodowania

Wypłata odszkodawania PZU


Recommended Posts

Witam

We wrześniu 2006 r miałem kolizję z samochodem dostawczym . Policji nie powiadomoliśmy , zgłosiłem tylko telefoniczne o zdarzeniu . Sprawca wypadku wystawił mi zaświadczenie o swojej winie - trohcę lakoniczne ale było w nim nr polisy , imię i nazwisko , nr rej pojazdu , adres zamieszkania . Wystąpiłem do PZU o wypłatę odszkodowania .Nastąpiła wycena szkody na którą sie zgodziłem . Po jakiś 2 tygodninach odezwała się pani powiadamiając mnie że oświadczenie sprawcy jest lakoniczne i nie ma podstaw do wypłaty odszkodowania . Po jakimś czsie postarałem się o wgląd do dokumentów sprawy i co stwierdziłem to , to że PZU wysłało jedno pismo do sprawdcy kolizji . Pismo te sprawca nie odebral i wróciło do PZU .Na tym to sprawa utkneła w PZU do dzisiaj .

Co mam dalej robić : wystąpić do sądu przeciwko PZU czy sprawcy , czy skontaktować się z miejskim rzecznikiem praw konsumenta ?

Dziękuję za wszelką pomoc

Link to comment
Share on other sites

Witam,

postaraj się skontaktować ze sprawcą wypadku (masz dane w oświadczeniu) i poproś go raz jeszcze o dokładny opis wypadku, stwierdzenie winy i prześlij poleconym za potwierdzeniem odbioru do PZU. Zaznacz, iż w przypadku odmowy uznania roszczenia prosisz o wyjaśnienie stanowiska PZU.

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...