Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

sposób naliczania % przy urazach wielonarządowych


tch
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

w pażdzierniku zeszłego roku miałem bardzo poważny wypadek samochodowy. Wina w całości leży po stronie innego kierowcy.

Staram się o odszkodowanie z jego OC.

Jednym z obrażeń były b. poważne obrażenia lewej nogi:

1. złamanie trójkostkowe stawu skokowego [kostka]

2. uszkodzenie więzozrostu strzałkowo-piszczelowego

3. zwichnięcie wstawie skokowym

na dzień dzisiejszy utrzymuje się:

4. znacznego stopnia zniekształcenie obrysów stawu skokowego lewego z ograniczeniem ruchomości niestabilnością tego stawu dużego stopnia

5. po operacjach pozostały mi liczne blizny z dwóch stron nogi

Moje podstawowe pytanie brzmi: czy ubezpieczenie [warta] może wszystkie te obrażenia wrzucić do jednego worka czy też każdy uraz powinien być oceniany i liczony osobno? - jest to spora różnica bo w jednym worku to ok 15%, zaś samo np zwichnięcie to mniej więcej od 6% do 15%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za odpowiedź, ja też mam takie podejrzenia, ale tu jest po pierwsze Polska, czyli duża dowolność interpretacji, a po drugie spór z Wartą, co podnosi ten współczynnik do kwadratu.

W związku z tym mam pytanie do osób bądących w podobnej sytuacji - jak to zostało rozwiązane u nich i ewentualnie czy ktoś zna może jakieś orzeczenia sądów w podobnych sprawach

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...