Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Powikłania po wypadku przy pracy.


imported_Elzbieta
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W październiku 2007 roku w wyniku wypadku przy pracy skręciłam staw skokowy. Po 2 miesiącach zwolnienia, pomimo nadal odczuwalnego bólu, lekarz zakończył leczenie a ZUS przyznał mi jednorazowe odszkodowanie. Następnie zgłosiłam się do innej przychodni, gdzie stwierdzono już zestarzałe uszkodzenie więzozrostu strzałkowo piszczelowego. 2 miesięczna rehabilitacja nie przyniosła rezultatu, a lekarz skierował mnie do szpitala na zabieg ortopedyczny ( stabilizacja srubą). Obecnie przebywam na zwolnieniu lekarskim wystawionym przez szpital. Czy istnieje możliwość aby uzano to za powikłania po wypadku przy pracy i wypłacano mi 100% zasiłku chorobowego z ubezpieczenia wypadkowego (a nie standardowe 80%) Jeśli tak to jakich formalności powinnam dopełnić. Z góry dziękuję za jakiekolwiek informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinnaś zwrócić się do lekarza z prośbą o wystawienie zaświadczenia, że leczenie ma związek z urazem doznanym w październiku 2007r.

I takie zaświadczenie dostarczyć płatnikowi (czyli pracodawcy, jeśli to on wypłaca Ci wynagrodzenie). Kadry/płace dołączą do dokumentacji zwolnień "chorobowych",żeby w razie kontroli ZUS mieć "podkładkę" naliczenia 100% "chorobowego".

Powiem szczerze, że znam zakłady pracy, które honorują nawert jedynie OŚWIADCZENIE pracownika, że zwolnienie ma związek z WPP. Skutki prawne - w razie gdyby okazało się, że pracownik wyłudził nienależne świadczenie obciążają wówczas pracownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...