Jump to content
Forum Odszkodowania

Powikłania po wypadku przy pracy.


imported_Elzbieta
 Share

Recommended Posts

Witam.

W październiku 2007 roku w wyniku wypadku przy pracy skręciłam staw skokowy. Po 2 miesiącach zwolnienia, pomimo nadal odczuwalnego bólu, lekarz zakończył leczenie a ZUS przyznał mi jednorazowe odszkodowanie. Następnie zgłosiłam się do innej przychodni, gdzie stwierdzono już zestarzałe uszkodzenie więzozrostu strzałkowo piszczelowego. 2 miesięczna rehabilitacja nie przyniosła rezultatu, a lekarz skierował mnie do szpitala na zabieg ortopedyczny ( stabilizacja srubą). Obecnie przebywam na zwolnieniu lekarskim wystawionym przez szpital. Czy istnieje możliwość aby uzano to za powikłania po wypadku przy pracy i wypłacano mi 100% zasiłku chorobowego z ubezpieczenia wypadkowego (a nie standardowe 80%) Jeśli tak to jakich formalności powinnam dopełnić. Z góry dziękuję za jakiekolwiek informacje.

Link to comment
Share on other sites

Powinnaś zwrócić się do lekarza z prośbą o wystawienie zaświadczenia, że leczenie ma związek z urazem doznanym w październiku 2007r.

I takie zaświadczenie dostarczyć płatnikowi (czyli pracodawcy, jeśli to on wypłaca Ci wynagrodzenie). Kadry/płace dołączą do dokumentacji zwolnień "chorobowych",żeby w razie kontroli ZUS mieć "podkładkę" naliczenia 100% "chorobowego".

Powiem szczerze, że znam zakłady pracy, które honorują nawert jedynie OŚWIADCZENIE pracownika, że zwolnienie ma związek z WPP. Skutki prawne - w razie gdyby okazało się, że pracownik wyłudził nienależne świadczenie obciążają wówczas pracownika.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...