Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Złamanie kości promieniowej


michalzielony
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dokladnie 6 marca 2007 roku złamałem prawą rękę, włożono mi ją w gips do dziś (30.03). Było to złamanie kości promieniowej, po zdjeciu gipsu dostalem zwolnienie z w-fu do końca roku szkolnego. Mojego brata kolega, złamał rękę w tym samym miejscu, tydzien wczesniej, rowniez tydzien wczesniej mu zdjeli. Zwolnienia z w-fu nie mial, moje pytanie brzmi czemu tak się stało? Lekarze przy zdejmowaniu odrazu powiedzial ze do konca roku szkolnego i tyle nic nie sprawdzali mi reki ani nic. Czy konieczne jest te zwolnienie do konca roku szkolego?

 

Drugie moje pytanie brzmi ile mniejwiecej moge dostac odszkodowania z PZU i w jakim czasie?

 

P.S - jak ma prrzebiegac moja rehabilitacja zeby reka byla w pelni zdrowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę wypowiedzieć się w zakresie pytania nr 2. Odszkodowanie jakiego może się domagać przysługuje Ci z tytułu ubezpieczenia szkolnego. To jaką kwotę otrzymasz zależy od sumy ubezpieczenia oraz % trwałego uszczerbku na zdrowiu. Jaki procent uszczerbku na zdrowiu u Ciebie występuje stwierdzi lekarz orzecznik zakładu ubezpieczeń, w którym twoja szkoła podpisała umowę ubezpieczenia i pod warunkiem, że takie ubezpieczenie opłacałeś ty lub twoi rodzice.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 13 lat później...

Upadając z roweru doznałem złamania kości promieniowej w nadgarstku. Pzu przyznało mi tylko 2% uszczerbku i wypłacili mi 100zł. Wcześniej kiedy miałem skręconą kostkę podczas meczu uznali mi 3% uszczerbku. To dość niesprawiedliwe, bo noga wróciła do sprawności po 2-3 tygodniach a rękę miałem w gipsie przez 4 a potem jeszcze rehabilitacja.

Czy zwrócą mi koszty leków i rehabilitacji którą musiałem opłącić z własnych pieniędzy bo jakbym czekał na NFZ to może w przyszłym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jeśli złamanie nasady dalszej kości promieniowej było w miejscu typowym bez przemieszczenia i po zdjęciu opatrunku gipsowego zrosło się prawidłowo nie pozostawiając ograniczenia w zakresie ruchomości uszczerbek na zdrowiu związany z tym złamaniem może być faktycznie minimalny. Oczywiście nie sposób porównać złamania do skręcenia, jednakże w odszkodowaniu orzekany jest trwały uszczerbek na zdrowiu. Więcej na ten temat w naszym poradniku: https://odzyskaj.info/poradnik-odszkodowania/uszczerbek-na-zdrowiu-a-dochodzenie-roszczen-z-ubezpieczenia-nnw/

W kwestii zwrotu kosztów leczenia i rehabilitacji - ubezpieczenia indywidualne (nw, na życie) obejmują jedynie odszkodowanie za doznany uszczerbek na zdrowiu. Chyba, że zakres polisy został rozszerzony o klauzulę związaną ze zwrotem kosztów leczenia, odszkodowaniem za pobyt w szpitalu lub innym zakresem dodatkowym. Warto zapoznać się z zapisami samej polisy, gdyż pozwoli to uzyskać zwrot poniesionych wydatków na leczenie.

Pozdrawiam

Marta Sordon

Pozdrawiam

Marta Sordon

Campter Odszkodowania

tel. +48 795 005 188 ul. Oświęcimska 7, 42-700 Lubliniec

www.campter.pl

Skonsultuj bezpłatnie swoje prawa do odszkodowania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...