Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

procedura po złożeniu odwołania do PZU [?]


siatkarka7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Interesuje mnie to jak wygląda procedura po złożeniu odwołania do PZU , złożyłam odwołanie do PZU ponieważ nie zgadzałam się z wysokoscią % jaki mi przyznano (złożyłam 3 tygodnie temu), czy ktoś składał odwołanie i mógłby mi przybliżyć jak to wygląda, jaki papierek się dostaję, ile trzeba czekać na jakiej zasadzie to wszystko działa [?]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też pisałem odwołanie 15.04.2008r. bo nie dostałem żadnego odszkodowania (też mam swój post możesz przeczytać) i dostałem odpowiedź dzisiaj że nie przysługuje mi odszkodowanie. Ale nie przestane na tym napiszę jeszcze raz do innej instytucji bo mi się należy jakiś procent. Życzę powodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dostałam ale ten najniższy procent bez żadnej komisji lekarskiej...przyznano mi 3% a za rekonstrukcje acl itd. należy się conajmniej 8-10%.

dzięki i równiez życzę powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

radzę dokładnie przeczytać OWU na podstawie których została zawarta umowa ubezpieczenia

 

siatkarka7 - nie wiem na jakich dokładnie zasadach jest zawierane ub. NNW w PZU, ale jeśli wypłata jest na podstawie tabeli, a skoro nie miałaś żadnej komisji lekarskiej to chyba tak jest, to zazwyczaj odwołanie nic nie daje, bo w takich przypadkach w tabeli znajduje się jeden określony procent, przypisany do określonego urazu, w Twoim wypadku było to 3%

 

slaj8 - analogicznie do powyższego, jeśli w OWU na podstawie których zawarłeś umowę ubezpieczenia jest napisane, że wypłata świadczenia następuje na podstawie tabeli, a uraz którego doznałeś się w niej nie mieści, to nawet skarga do Rzecznika Ubezpieczonych raczej Ci nic nie da, jedynie ew. sąd

TU zawsze będzie argumentowało, że podpisałeś umowę ubezpieczenia a tam jest jasno powiedziane, że przed podpisaniem zapoznałeś się z OWU, a więc tym samym zgadzałeś się na warunki w nich zawarte

 

dokładnie czytajcie OWU!! tam każdy przecinek ma znaczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...