Jump to content
Forum Odszkodowania

Kradzież auta. Odmowa wypłaty odszkodowanie przez Compense.


Recommended Posts

Witam,

 

Pod koniec lutego br. skradziono mi auto z parkingu niestrzeżonego. Auto było sprowadzone z Niemiec, w 100% legalne, komplet kluczyków, książka serwisowa, etc. Auto było ubezpieczone (AC) w Compensie.

 

W momencie zawierania umowy ubezpiecznia Compnesa nie miała żadnych zastrzeżeń co do auta, jak i jego dokumentów. Teraz natomiast twierdzi, że umowa zakupu auta została sfałszowana, że auto zostało nielegelanie wprowadzone na polski obszar celny (BTW: czy po wejsciu Polski do UE istnieje jeszcze coś takiego, jak polski obszar celny?) i odmawia wypłaty odszkodowania powołując się na zapisy OWU. Opis analogicznej sytuacji znalazłem na stronie.

 

Nie pomogło odwołanie wyjaśniające okoliczności zakupu auta, Compensa nadal idzie w zaparte, twierdząć że odszkodowanie mi nie przysługuję.

 

Proszę o poradę w tej sprawie. W szczególności interesują mnie kancelarie zajmujące się odzyskiwaniem odszkodowań na ternie Warszawy z doświadczeniem, a przede wszystkim skutecznością w takich sprawach.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
witam -dowal Compensie ja 5 lat temu przegrałem z nimi sprawę o kradzież w sądzie gdyż nie zgłosiłem złamanego kluczyka 45000 w plecy od tego czasu kazdy mój samochod ma tylko jeden kluczyk.
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

witam,

 

mialam identyczna sprawe przeciwko warcie, po poltora roku zakonczyla sie szczesliwie dla mnie, przy czym moj adwokat napracowal sie niemilosiernie- akta jakie dostalam po sprawie to prawie dwa tomy- z czego wiekszosc to pisma skladane w toku sprawy

 

w kazdym razie z tego co rozmawialam z prawnikiem, to coraz czestsza praktyka wszystkich zakladow ubezpieczen, ktore wykorzystuja fakt, iz posrednik, albo autohandel w niemczech sfalszowal umowe in blanco wpisujac dane poprzedniego wlasciciela z Briefu

i podobno to dziala, bo klient ktory dostal umowe mysli, ze faktycznie cos jest nie tak bo faslszywa umowa- wiec sam jest sobie winny, a jak sie bedzie odwolywal to jeszcze sprawe karna dostanie

podobn0o w tego typu sprawach gdzie odmowy idá prawie zawsze, jedynie kilka osób w ogóle skladajá odwolanie do zarzadu ubezpieczyciela, a do sadu idzie moze jeden na 50

 

w kazdym razie jezeli pojazd nie byl wczeszniej kradziony w niemczech, a zwykle tak jest, to mozna sprawe wygrac,

 

 

 

pozdrawiam i powodzenia

Link to comment
Share on other sites

glassfishone wrote:
...(BTW: czy po wejsciu Polski do UE istnieje jeszcze coś takiego, jak polski obszar celny?) i...
Oczywiście istnieje polski obszar celny.Co do odmowy to sprawa sporna i tylko sąd może podjąć decyzję.

Ja uważam, że TU ma rację - posiadałeś "kradziony" samochód - twoje ryzyko zakupu - twoja strata (kupując w Polsce samochód też możesz kupić "kradziony"-też TU by nie odpowiadało za szkodę)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...