Jump to content
Forum Odszkodowania

czy należy mi się odszkodowanie od miasta


slonik
 Share

Recommended Posts

wracając z pracy podknełem się na drodze i wpadłem do rowu z wys 3m złamałem kręgosłup trzon l5 mało tego potym zdarzeniu moja żona zczeła krwawić i pare dni póżniej poroniła jeżeli mi sie należy to gdzie mam sie z tym udać
Link to comment
Share on other sites

Jesli jestes ubezpieczony indywidualnie/prywatnie to do swojego agenta ubezpieczeniowego. Jesli jestes ubezpieczony grupowo w zakladzie pracy to do kogos w kadrach lub płacach kto prowadzi te sprawy.

Ponadto - pracodawca ma obowiazek sporzadzic karte wypadku w drodze z pracy do domu. Jesli okaze sie, ze wypadek spelnia warunki do uznania go za wypadek w drodze z pracy do domu to zwolnienie lekarskie bedziesz mial 100% płatne.

Niestety - kilka lat temu zlikwidowano inne swiadczenia z tytulu "wypadkow w drodze" - tak wiec nie ma tez jednorazowych odszkodowan z ZUS-u z tego tytulu (jak to ma miejsce przy wypadkach PRZY pracy).

Dalej - CO bylo przyczyną potknięcia? KTO odpowiada za niezabezpieczony głeboki wykop/rów? CZY byl on niezabezpieczony? Jak to sie stalo, ze niezabezpieczony byl w poblizu drogi, po ktorej chodzą piesi?

Czy byla moze jakas duza nierownosc chodnika? Czy znajdzie sie jakas przyczyna lezaca po stronie zarządcy/administratora tego terenu, gdzie się potknąłeś?

Jeśli tak - możesz starać się o odszkodowanie od niego na drodze powództwa cywilnego, czyli z OC. Wtedy weźmie się pod uwagę pozostałe okolicznosci (oprocz Twoich obrazen) - czyli rowniez poronienie żony.

Istotne bedzie rowniez, czy byles w momencie wypadku trzezwy?

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...