Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

zwiększenie uszczerbku / procentu odszkodowania


siatkarka7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam prosbe jesli czyta to jakis prawnik albo osoba ktora sie na tym zna to mam prosbe chodzi mi o odpowiedz czy mam szanse aby zwiekszono moj % odszkodowania... jestem po rekonstrukcji acl 9 miesiecy,wczesniej nie skladalam papierow o odszkodowanie dopeiro czekalam az wszystko sie skonczy, leczenia trwa od wrzesnia 2006 , byla szyna ponad 14 dni, byla artroskopia( 3 dni w szpitalu),byla rekonstrukcja acl + zapalenie co wiazalo sie z 12dniowym pobytem w szpitalu,byla i jets nadal rehabilitacja ktora trwa juz 7 miesiecy... skladalam papiery ze szkoly i z klubu(trenuje siatkowke) ,z klubu nadal czekam na kase a ze szkoly bez zadnej komisji lekarskiej przyznano mi 3% - 270 zl... zlozylam odwolanie do tej decyzji ale pzu nie znalazlo zadnych przeslanek uzasadniajacyh zmiane wysokosci naliczonego swiadczenia... decyzje swa motywuje tym ze umowa miedzy szkola a pzu zostala zawarta w wariancie II a w wariancie tym obowiazuja podstawowe swiadczenia i ze swiadczenie jest oparte o tabele swiadczen bez udzialu lekarza... jestem zalamana ze tylko tyle % przyznano mi za takie obrazenia zaznacze ze kolano nie jest nadal w pelni sprawne, nie zginam kolana do konca , nie moge trenowac nadal :( , kolano boli... znajomi mowia ze zawsze jakas furtka sie znajdzie ale boje sie ze jesli w umowie miedzy szkola pzu jest okreslony tlyko taki % to nic nie wskuram odwolaniami ...chce podac do sadu ale czy to ma sens? jest jakas furtka o ktorej ja nie wiem a jakis prawnik sie zna na tym i mi podpowie ?? BARDZO PROSZE O ODPOWIEDZ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Najlepiej udać się od razu do prawnika, ja z narzeczonym też mamy problem z ubezpieczycielem (w ty wypadlu Warta) odmówili mu wogołe odszkodowania, ale ni o tym miałam pisac. Za konsultacje nic od nas nie wziłął, więc nic nie stracisz, a przynajmniej będziesz miała sprawe jasno wyjasnioną. Musisz wziąc ze sobą wszystkie orzeczenia lekarskie, karty informacyjne, no i pisma od ubezpieczyciela, no i oczywiście musisz miec treść umowy ubezpieczenia, tzn. Ogólne warunki ubezpieczenia, żeby prawnik wiedział z jakiego tytułu moze podjąć sprawę. Pozdrawiam, i życzę pomyślnego rozwiązania sprawy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki :). myslalam ze konsultacja z prawnikiem kosztuje kupe kasy, ale jesli jest to za darmo to rzeczywiscie znajde jakiegos i moze mi doradzi co i jak robic dalej.pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

siatkarka7 i jak tam konsultacja z prawnikiem? dowiedziałaś się czegoś sensownego? TU zaniżają wypłatę odszkodowań, ponieważ bronią swojego interesu. Nie dbają o pomoc poszkodowanego, liczy sie tylko cash. Umowy sa tak skonstruowane, że w większości poszkodowany dostaje nasjmniejszy procent odszkodowania (te widełki: od 1- 20%) Moim zdaniem pierwszym środkiem odwoławczym od decyzji TU powinno byc samo odwołanie od decyzji. Jeżeli rozpatrzenie odwołania nie satysfakcjonuje nas, trzeba szukać osoby kompetetnej (vide strona może dochodzić swoich roszczeń na drodze postępowania sądowego...)

Zobaczymy jak powiedzie się siatkarce. Trzymamy kciuki i zyczymy powodzenia.

 

P.S Dla zainteresowanych (lekarze, komisje lekarskie, etc.): za łapówki nie wystawia się rachunków :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...