Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

prośba rekonstrukcja acl


siatkarka7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam.mam prośbę mianowicie jestem po rekonstrukcji acl ostatnio skladalam papiery o odszkodowanie z klubu i ze szkoly i za ta sama szkode dostalam 3% (szkola) i 10% (klub)...do tych 3 % skladalam odwolanie ale nie znalezli przeslanek umozliwiajacych zmiane odszkodowania i tu moje pytanie jak to jest mozliwe ze za ten sam uszczerbek na zdrowiu dostaje rozny % ... rozumiem 8-10 ale 3-10 to jest duza roznica...czy skladac odwolanie jeszcze raz i zalaczyc kopie odszkodowania z klubu i starac sie zeby z tych 3% zwiekszyli mi chociaz do 8% ?? zna sie ktos na tym ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam rzeczywiście różnica jest spora. Myślę, że powinnaś spróbować złożyć odwołanie. Zawsze warto próbować, tym bardziej, że komisja nie może zmniejszyć już raz przyznanego uszczerbku, więc składając odwołanie nic nie stracisz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już składałam odwołanie raz ale w odpowiedzi napisali ze nie znajduja zadnych przeslanek aby zwiekszyc % odszkodowania , nie wiem czy drugi raz skladanie odwolania ma sens...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym forum już ktoś pisał jak się odwoływać z NNW

Lippiec wrote:
Ubezpieczenia Dobrowolne typu NNW (indywidualne , szkolne komunikacyjne) lub polisa na życie z nnw jak wiesz są dobrowolnie zawartą umową pomiędzy Tobą a Towarzystwem ubezpieczeniowym. Mogłabyś napisać jakie masz dokładnie ?

Aby się odwołać od decyzji ZU musisz udowodnić że twój uszczerbek został nieprawidłowo

określony na podstawie ich wewnętrznych tabel.

Odwołania nie możesz opierać na "odczuciu" iż przyznany procent jest zbyt niski

Ale na medycznych argumentach dzięki którym możesz podwyższyć ten procent.

Ale jak już chcesz spożytkować swoją "dużą energie" smile na walce z ubezpieczycielem to:

a) wystąp do ubezpieczalni o kopie orzeczenia lekarskiego na jej podstawie jak wiesz

określono Ci % uszczerbku na zdrowiu.

b) przyda Ci się również kopia ich tabeli na podstawie której określili uszczerbek

c) porównujesz decyzje wydaną przez orzecznika z tym co jest napisane w tabeli,

d) powinaś również poprosić lekarza prowadzącego o opinię na temat twoich

urazów a jeżeli mamy do czynienia z urazami ortopedycznymi trzeba uzyskać opis tzw. ubytków funkcjonalnych kończyny.

 

I tu dochodzimy do najważniejszej częsci odwołać się możesz jeżeli procent trwałego uszczerbku na

zdrowiu jest niższy od tego tego % który został zdefiniowany w tabelach no i jeżeli

potrafisz wykazać że został on źle obliczony. Jeżeli te różnice są duże warto

zlecić sprawę niezależnemu lekarzowi orzecznikowi kosztuje to najczęściej kilkaset złotych.

Jeśli procent trwałego uszczerbku jest równy lub wyższy odwołanie nie ma sensu.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...