Jump to content
Forum Odszkodowania

Jaki wyrok za spowodowanie śmiertelnego wypadku?


fafelek
 Share

Recommended Posts

witam,

mam poważny problem, a w zasadzie mój brat. spowodowal wypadek tydzień temu, osoba pijana która wyszła mu na jezdnie została zabita, potrącona śmiertelnie, brat reagował, zawiózł ją do szpitala najszybicej jak mógł, nie pomogło, prokurator postawił mu jakieś zarzuty, co może mu teraz grozić?

czy ma na to wpływ fakt iż ten zmarły to pijak i sam wpadł pod samochód? mój brat udzielil mu pomocy, jechał ciut za szybko - ograniczenie było do 50 on jechal 60, co teraz?

poradźcie proszę:(

Link to comment
Share on other sites

za naruszenie nieumyślnie zasad bezpieczeństwa w komunikacji (a naruszenie jest, skoro brat jechał za szybko) kodeks karny przewiduje karę od 6 m-cy do 8 lat pozbawienia wolności. Bardzo dużo zależeć będzie od opinii biegłego rzeczoznawcy z zakresu ruchu drogowego, bo taki w sprawie na pewno będzie powołany- mam tu na myśli głównie ustalenie prędkości z jaką poruszał się brat oraz możliwości uniknięcia potrącenia pieszego (warunki atmosferyczne, pora dnia, sposób poruszania się i wtargnięcia na jezdnię przez pijanego). Oczywiście przyczynienie się przez pijanego ma bardzo duże znaczenie. Można nawet zaryzykować stwierdzenie że jest szansna na uniewinnienie. Wszystko jednak zależy od przebiegu sprawy w sądzie, bo skoro prokurator postawił bratu zarzuty to sprawa z pewnością trafi do sądu
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
miałem podobny przypadek, pijany mężczyzna miał 3,5 promila. wtargnął pod samochód dostałem 1 rok w zawieszeniu na 2 lata i w sumie ok 3500 kosztów sądowych, i zastępstwa procesowego pokrzywdzonych czyli rodziny zmarłego. Radzę wziąć adwokata.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

 

kocek wrote:

za naruszenie nieumyślnie zasad bezpieczeństwa w komunikacji (a naruszenie jest, skoro brat jechał za szybko) kodeks karny przewiduje karę od 6 m-cy do 8 lat pozbawienia wolności.

Akurat przekroczenie prędkości to jest umyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w komunikacji, a wypadek powoduje się tylko nieumyślnie- inaczej trzeba byłoby mówić o zabójstwie czy o jego usiłowaniu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...