Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Jaki wyrok za spowodowanie śmiertelnego wypadku?


fafelek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

mam poważny problem, a w zasadzie mój brat. spowodowal wypadek tydzień temu, osoba pijana która wyszła mu na jezdnie została zabita, potrącona śmiertelnie, brat reagował, zawiózł ją do szpitala najszybicej jak mógł, nie pomogło, prokurator postawił mu jakieś zarzuty, co może mu teraz grozić?

czy ma na to wpływ fakt iż ten zmarły to pijak i sam wpadł pod samochód? mój brat udzielil mu pomocy, jechał ciut za szybko - ograniczenie było do 50 on jechal 60, co teraz?

poradźcie proszę:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za naruszenie nieumyślnie zasad bezpieczeństwa w komunikacji (a naruszenie jest, skoro brat jechał za szybko) kodeks karny przewiduje karę od 6 m-cy do 8 lat pozbawienia wolności. Bardzo dużo zależeć będzie od opinii biegłego rzeczoznawcy z zakresu ruchu drogowego, bo taki w sprawie na pewno będzie powołany- mam tu na myśli głównie ustalenie prędkości z jaką poruszał się brat oraz możliwości uniknięcia potrącenia pieszego (warunki atmosferyczne, pora dnia, sposób poruszania się i wtargnięcia na jezdnię przez pijanego). Oczywiście przyczynienie się przez pijanego ma bardzo duże znaczenie. Można nawet zaryzykować stwierdzenie że jest szansna na uniewinnienie. Wszystko jednak zależy od przebiegu sprawy w sądzie, bo skoro prokurator postawił bratu zarzuty to sprawa z pewnością trafi do sądu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
miałem podobny przypadek, pijany mężczyzna miał 3,5 promila. wtargnął pod samochód dostałem 1 rok w zawieszeniu na 2 lata i w sumie ok 3500 kosztów sądowych, i zastępstwa procesowego pokrzywdzonych czyli rodziny zmarłego. Radzę wziąć adwokata.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

 

kocek wrote:

za naruszenie nieumyślnie zasad bezpieczeństwa w komunikacji (a naruszenie jest, skoro brat jechał za szybko) kodeks karny przewiduje karę od 6 m-cy do 8 lat pozbawienia wolności.

Akurat przekroczenie prędkości to jest umyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w komunikacji, a wypadek powoduje się tylko nieumyślnie- inaczej trzeba byłoby mówić o zabójstwie czy o jego usiłowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...