Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Uderzenie w tył samochodu...


DIVIDO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Miałem ostatnio kolizje. Kierowca nie sostosował odległości do predkości jaką się poruszał. Wyskoczyła mi sarna i gwałtownie zachamowałem. Uderzył mnie w tył i poczotkowo uciekł z miejsca wypadku po czym wrócił, jeszcze przed policją. Na miejscu było wszystko jasne. Sprawcą była osoba, która we mnie wjechała. Pojechaliśmy, każdy swoim samochodem na komisariat...Dalej była początkowa wersja zdarzenia. Ale po chwili policjant wmawiał mi współwine. Namawiał mnie do tego przez długi czas ale się nie zgodziłem. Po czym zabrał mi prawo jazdy. Miał do tego prawo. Wg większości zrobił to bezpodstawnie, tym bardziej, że jeżdze samochodem do szkoły i również nim zarabiam. Na miejscu zdarzenia nie było zadnych oględzin, zdjęc. A na końcu bez prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego kazał mi jechać do domu. Żeby było śmieszniej, sprawca kolizji dostał prawo jazdy.

Proszę bardzo o szybką pomoc.

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 lata później...
To, że Panu potrzebne było prawa jazdy do wykonywabej pracy i nauki nie ma wpływu na prawo zatrzymania prawa jazdy. Na postanowienie o zatrzymaniu prawa jazd służy zażalenie w terminie zawitym 7 dni od dnia doręczenia na piśmie postanowienia o zatrzymaniu dokumentu. Wówczas należy podnosić fakt dojazdu do szkoły i pracy. Zgodnie z art. 135. ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (tekst. jedn. Dz. U. z 2005 r. Nr 108, poz. 908 ze zm.) policjant może zatrzymać prawo jazdy za pokwitowaniem w razie uzasadnionego podejrzenia, że kierowca popełnił przestępstwo lub wykroczenie, za które może być orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów. Zgodnie z art. 86 § 3 k.w. w razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1 przez osobę prowadzącą pojazd można orzec zakaz prowadzenia pojazdów. Zgodnie z art. 137. ust. 1 przedmiotowej usatwy postanowienie o zatrzymaniu prawa jazdy, w przypadkach określonych w art. 135 ust. 1 pkt 1 lit. a oraz pkt 2, wydaje w terminie 14 dni od dnia otrzymania prawa jazdy: 1) prokurator - w toku postępowania przygotowawczego, a sąd - po przekazaniu sprawy do sądu; 2) w sprawie o wykroczenie - sąd właściwy do rozpoznania sprawy. Na postanowienie o zatrzymaniu prawa jazdy służy zażalenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...