Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

wypadek w czasie podróży w sprawach służbowych


ewe-max
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

19.09.08r miałam wypadek samochodowy. Skutkiem wypadku jest złamanie kręgosłupa , krąg lędźwiowy L5 i L3. Złamane 3 żebra, rozcięty łuk brwiowy( cudem uratowane oko), wstrząs mózgu, potłuczona śledziona( równie cudem uratowana, nie usunieta). Wypadek został uznany jako wypadek w pracy( jechałam w sprawach służbowych). Moje 1 pytanie ile mogę dostać za mój uszczerbek na zdrowiu?

I druga sprawa dodatkowo byłam ubezpieczona w PZU ale mój pracodawca nie opłacił mi ostatniego miesiąca składki( nie powiadomił mnie o tym)., kończyła mi się umowa o pracę i ostatni miesiąc nie został opłacony ponieważ pracodawca stwierdził ze nie musiał. Ja nie wiedziałam ze jestem nie ubezpieczona i myśląc że obowiązuje mnie nadal karencja w PZU przeniosłam moje ubezpieczenie do nowego zkładu pracy w dniu wypadku. I ubezpieczenie liczy się mi dopiero od 1 października. Co robić w tym wypadku, gdzie szukać pomocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwsze pytanie odpowiem tak: o % uszczerbku na zdrowiu decyduje lekarz orzecznik i myślę, że tu nikt Ci nie powie ile pieniędzy otrzymasz.

Przy ustalaniu uszczerbku posi;kuje się tabelą, która jest zamieszczona w

ROZPORZĄDZENIU MINISTRA PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ

w sprawie szczegółowych zasad orzekania o stałym lub długotrwałym uszczerbku na zdrowiu, trybu postępowania przy ustalaniu tego uszczerbku oraz postępowania o wypłatę jednorazowego odszkodowania. D.U.02.234.1974

 

http://bap-psp.lex.pl/serwis/du/2002/1974.htm

 

W okresie od 1 kwietnia 2008 r. do 31 marca 2009 r. kwoty jednorazowych odszkodowań z tytułu wypadku przy pracy lub choroby zawodowej wynoszą:

538 zł za każdy procent stałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu

 

Jeśli chodzi o drugie pytanie myślę, ze powinnaś porozmawiać z osobą, ktora w zakładzie zajmuje się ubezpieczeniami - ona powinna najlepiej wiedzieć co z tym dalej zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz tego co napisała Behapówka pozostaje jeszcze jedna najważniejsza kwestia czy sprawcą tego wypadku był inny kierowca ? a może jechałaś jako pasażer w samochodzie sprawcy ? Jeżeli odpowiedź na któreś z tych pytań brzmi twierdząco wtedy przysługuje Ci również odszkodowanie z polisy OC sprawcy wypadku ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie wam dzxiękuję, faktycznie 538 zł to nie mało, tym bardziej że mam złamany kręgosłup w 2 miejscach + 3 żebra. Ja jechałam sama samochodem, ktoś zcioł mi zakręt i żeby nie zaliczyć czołowego zderzenia uciekam na bok no później już po kolei: dachowanie, wyrwane drzewo i takie tam. Niestety świadków nie było i ja sama też nic nie pamiętam więc sprawa zamknięta przez policję.

Dzięki kochani za pomoc, jest ona dla mnie baredzo cenna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewe-max wrote:
I druga sprawa dodatkowo byłam ubezpieczona w PZU ale mój pracodawca nie opłacił mi ostatniego miesiąca składki( nie powiadomił mnie o tym)., kończyła mi się umowa o pracę i ostatni miesiąc nie został opłacony ponieważ pracodawca stwierdził ze nie musiał. Ja nie wiedziałam ze jestem nie ubezpieczona i myśląc że obowiązuje mnie nadal karencja w PZU przeniosłam moje ubezpieczenie do nowego zkładu pracy w dniu wypadku. I ubezpieczenie liczy się mi dopiero od 1 października. Co robić w tym wypadku, gdzie szukać pomocy?
Nie mam 100% pewnosci, ale wydaje mi sie, ze ubezpieczenie obejmuje jeszcze okres 30 dni po upływie terminu zapłaty kolejnej skladki.
1.
Idz do poprzedniego zakladu pracy i popros o OWU (ogolne warunki ubezpieczenia) - tam bedzie napisane z pewnoscią cos na ten temat.
2.
Sprawdz tam tez, czy pracodawca zgłosil wowczas do PZU, że wykresla Cie z ubezpieczenia grupowego? Czy po prostu tylko nie zaplacil.
3.
I czy PZU nie przyslalao jakiegos pisma w zwiazku z brakiem wpływu skladki za Ciebie w danym miesiacu.
4.
Dowiedz sie tez bezposrednio w PZU jaki jest tryb postepowania w takiej sytuacji.

Ja mysle, ze być moze PZU wysyla do klienta propozycje kontynuacji ubezpieczenia indywidualnie. Cos nie chce mi sie wierzyc, ze tak łatwo traca klientów.
Cos tu jest nie tak.
Posprawdzaj sobie wszystko dokladnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co było zapisane w notatce policyjnej jest tam jakaś adnotacja na temat drugiego kierowcy ?

Chodzi mi dokładnie o to czy fakt iż Twój wypadek miał związek z drugim kierowcą jest jakoś odnotowany? Policja zamknęła sprawę z powodu niewykrycia sprawcy ? Jeżeli tak to można spróbować wtedy się starać o odszkodowanie z UFG ...

 

Podstawowym zadaniem Funduszu jest zaspokajanie roszczeń z tytułu obowiązkowych ubezpieczeń odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych i rolników posiadających gospodarstwa rolne za szkody powstałe na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej:

 

1) na osobie, gdy szkoda została wyrządzo­na w okolicznościach uzasadniających od­powiedzialność cywilną posiadacza po­jazdu mechanicznego lub kierującego po­jazdem mechanicznym, a nie ustalono ich tożsamości;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...