Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

wypadek podczas wykonywania pracy paweł


pawel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatnio miałem wypadek w pracy i mam dwa pytania. Czy oprócz przymusowego ubezpieczenia w zusie muszę być też ubezpieczony u innego ubezpieczyciela. Zakład w którym pracuje zatrudnia około 500 osób. Wiem że część pracowników przymusowo musiała ubezpieczyć się w innej firmie ubezpieczeniowej. Czy firma może stwierdzić że nie był wypadek i że to mogło się stać z mojej winy.

Dziękuje za odpowiedz i serdecznie pozdrawiam.

Paweł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam:)

fajnie to ująłeś - "przymusowe ubezpieczenie w ZUS" ;) to fakt, ono jest przymusowe - ale pozwala Ci żyć jako tako na rencie jak coś się stanie;)

ubezpieczenie dodatkowe w firmie nie jest obowiązkowe, ale dobrze je mieć:)

co do winy - oczywiście, że firma może stwierdzić, że wypadek to Twoja zasługa, ale od tego jest inspekcja pracy aby zbadać wszystkie okoliczności wypadku. Jeżeli masz wątpliwości, skontaktuj się z nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz protokol powypadkowy, w ktorym nie uznano wypadku za wypadek przy pracy - odwolujesz sie od ustalen protokolu do Sądu Pracy.

Jesli wypadek jest uznany za wypadek przy pracy, ale w punkcie 5 protokolu stwuierdzono, ze wylaczna przyczyna lezala po Twojej stronie, to ZUS odmowi Ci najprawdopodobniej odszkodowania. A wtedy odwolasz sie z kolei od decyzji ZUSu tez do sądu.

 

Do Inspekcji Pracy zwrocilbys sie natomiast wtedy, gdyby pracodawca w ogole nie sporzadzil protokolu i nie przeprowadzil postepowania powypadkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...