Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

uraz kręgosłupa w wypadku, czy z NW sprawcy?


carina
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Brałam udział w wypadku komunikacyjnym uderzyło w nas auto. W wyniku tego uderzenia doznałam urazu kręgosłupa . Jak należy dochodzi odszkodowania. Dodam że sprawca przyznał się do winy i szkoda auta zostala wypłacona z jego oc. Ja niestety jeszcze się lecze.Co i kiedy gdzie mam zgłosic. Proszę o pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jaga wrote:

Możesz dochodzić odszkodowania z NW samochodu po zakończeniu leczenia, ale z OC samochodu sprawcy tuż po wypadku. W razie pytań pomogę . Jaga

Mam pytanko, a co w sytuacji jeżeli byłam poszkodowanym pasażerem w samochodzie sprawcy wypadku? Czy w tej sytuacji mogę starać się o odszkodowanie z OC i NW sprawcy czy tylko z OC? Bardzo proszę o odpowiedź...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zarówno z NNW jak i z OC należy się odszkodowanie. Z NNW sprawa prosta % uszczerbku x suma ubezpieczenia= odszkodowanie, natomiast z OC znacznie szerszy zakres roszczeń - zadośćuczynienie (jego wysokości nie można w sposób matematyczny wyliczyć jest to wartość "ocenna" w zależności od doznanych urazów, czasu leczenia, dolegliwości związanych z bólem i ogólnie krzywdą która wynikła z wypadku. Oprócz zadośćuczynienia - wszystkie koszty leczenia, utracone zarobki, renta wyrównawcza, zmniejszenie widoków za przyszłość, opieka osób trzecich i wszystkie inne utracone zarobki oraz poniesione wydatki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edrom wrote:
Jak wszcząć procedurę z NW? Jakie dokumenty i do kogo?
Jeżeli jesteś osobą poszkodowaną w wypadku komunikacyjnym jako pasażer sprawcy masz prawo ubiegać się o zadośćuczynienie z ubezpieczenia OC sprawcy oraz NW (jeżeli kierowca wykupił takie ubezpieczenie).
W przypadku OC - zgłaszasz roszczenie wraz z dokumentacją do najbliższego centrum likwidacji szkód towarzystwa ubezpieczeniowego (wyszukaj w internecie lub zadzwoń na infolinię ubezpieczyciela). Wbrew stanowisku niektórych TU - nie ma tutaj obowiązku wypełniania narzuconych przez nich druków zgłoszenia szkody.
W sprawie odszkodowania z ubezpieczenia NW pojazdu - podobnie jak wyżej, z tym, że tutaj musisz wypełnić druk zgłoszenia szkody, dokumentacja jak wyżej. Szkody NW zgłasza się najczęściej do tych samych CLS, jednak prowadzą je inne zespoły (likwidatorzy).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...