Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

wypadek - złamanie nogi w czasie drogi do pracy


chmureeczka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W marcu wyjeżdżając z domu do pracy upadłam i złamałam nogę. Było to wielokrotne złamanie w stawie skokowym ze zwichnięciem. Do tej pory przebywam na zwolnieniu lekarskim.Dowiedziałam sie, że o odszkodowanie z polisy PZU życie mogę ubiegać się dopiero po zakończeniu leczenia. ZUS uznał wypadek w drodze do pracy i otrzymuję 100% wynagrodzenia. Lada dzień zaczynają się wakacje ( pracuję w szkole) i w związku z tym nie musiałabym już brać L4. Problem polega na tym, że w lipcu mam zaplanowaną rehabilitację, a w sierpniu wizytę kontrolną u lekarza. Może wtedy zakończy się leczenie. Nie wiadomo. Czy powinnam do tej pory przebywać na zwolnieniu? Czy to ma jakiś wpływ na możliwość ubiegania się o odszkodowanie? Poradźcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

długość zwolnienia? pośrednio ma wpływ na odszkodowanie - bo oznacza że dalej się leczysz. Jednak możesz jednocześnie argumentować, że nie masz potrzeby przebywania na zwolnieniu bo i tak byś nie pracowała (czyt. WAKACJE ;) ). Na jakim terenie złamałaś nogę? na chodniku publicznym? może kogoś za to jeszcze pociągniesz do odpowiedzialności?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nogę złamałam już poza swoją posesją. Powiedzmy 0,5 m od własnej bramy. Właściwie to chyba sama mogę siebie winić za to ,że akurat weszłam na tę zamarzniętą kałużę, bo taka odległość od bramy chyba powinna być sprzątana przez właściciela posesji.A'propos zwolnienia, to jak je przerwę, to wypadkowe w razie czego już się nie liczy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

 

wojtalka16 wrote:

Witam wszystkich.Kilkanaście dni temu jechałam swoim samochodem do pracy,na jednym ze skrzyżowań inny kierujacy nie ustąpił mi pierwszeństwa,po wyjsciu ze szpitala przebywam na zwolnieniu lekarskim czy mogę ubiegać się o odszkodowanie jako wypadek w drodze do pracy pozdrawiam i dziekuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewania wrote:
Z tytułu wypadków w drodze do i z pracy nie ma juz odszkodowan jednorazowych.
Natomiast mozesz zwrócić się do pracodawcy o sporządzenie karty wypadku "w drodze" bo niezdolność do pracy (chorobowe) z tego tytułu jest płatne 100% a nie 80 % jak "zwykłe chorobowe".
Pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

morfeusz2010 wrote:
w grudniu 2008 miałem upadek i stłucznie prawego nadgarstka w drodze do pracy. dokumentacja lekarska była sporządzona. po zastosowaniu opasek i maści ketonal ból znacznie ustąpił. wracał jednak i zaczął się nasilać. wizyty lekarskie lekceważyłem aż do czerwca 2009 (żona chora - nowotwór i HCV i to było najważniejsze). oprócz przeszywającego bólu i ograniczeń w zginaniu nadgarstka, drętwieją mi palce I,II i III. w czerwcu dostałem skirowanie do poradni chirurgii ręki - szpital w szczecinie. rozpoczęlo się leczenie. 26 luego miałem zabieg operacyjny na nadgarstku - pourazowy zespół bólowy nadgarstka T92.0. leczenie: neurotomia pin, szyna gipsowa. lekarz po operacji powiedział, że ból powinien minąć, ale drętwienie nie. Są podejrzenia zespou cieśni nadgarstka, ale emg nie potwierdza tego. w dniu 15 marca mam komisję lekarską. czego mogę oczekiwać i jaki uszczerbek mi przysługuje? znam tabele pzu, aviva i cu, bo tam także posiadam ubezpieczenie. wiem, ile można uzyskać za uraz, jego następstwa, ale chciałbym poznać wasze stanowisko w tej sprawie. kiedy i w jakim przypadu mogę skorzystać z waszej pomocy?
pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

dorota_502 wrote:

Chciałam zapytać bo w 2002 miałam wypadek idąc do pracy.Dostałam odszkodowanie jednorazowe-długotrwały uszczerbek na zdrowiu.Ale 2006 stan mój się pogorszył więc przyznano mi rentę wypadkową bo musiałam mieć operację tego stawu kolanowego.Czy po zakończonym leczeniu mogę starać się o wtórne odszkodowanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...