Jump to content
Forum Odszkodowania

spowodowanie wypadku - miałem we krwi 3 promile

henk
 Share

Recommended Posts

Ile mi grozi za spowodowanie wypadku kolizja z taksówką podczas gdy miałem prawie 3 promile we krwi. Oczywiście poddałem się karze dobrowolnie i współpracuje z organami ścigania . Ile za to dostane i co mi grozi ? Dostane zakaz prowadzenia pojazdu ?

Istota dobrowlnego poddania się karze polega (w skrócie) na uzgodnieniu z organem ściagania kary lub środka karnego, co następnie zamieszczane jest przez ten organ w akcie oskarżenia. Z opisanego stanu faktycznego wynika, że popełniłeś przestępstwo- skoro poddałeś się karze, to oznacza to że zostanie wobec Ciebie wymierzona właśnie taka kara, jakiej się poddałeś (chyba, że sąd się na nią nie zgodzi)- w tym przypadku sąd nie może Ci wymierzyć innej kary. Sprawdź lepiej w aktach sprawy karnej, jakiej karze się poddałeś- znajdziesz tym samym odpowiedź na stawiane pytania.

• 3 years later...
henk wrote:
Ile za to dostane i co mi grozi ? Dostane zakaz prowadzenia pojazdu ?
1) Za spwodowanie kolizji grzywna w postaci mandatu karnego lub grzywny nałożonej przez sąd;

2) Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności- zakaz sąd orzeka obligatoryjnie na podstawie art. 42 § 2 k.k.. Zakaz orzeka się w tym przypadku w latach od 1 roku do lat 10. Praktyka sądowa 1 promil= 1 rok zakazu.