Jump to content
Forum Odszkodowania

Recommended Posts

Witam!

Mąż miał wypadek,złamane obydwie ręce ,prawa z przemieszczeniem,rana otwarta brody -szycie,bóle kręgosłupa i głowyaktualnie na zwolnieniu lekarskim.

Skuter liczne uszkodzenia,popękania ,otarcia itp -zakupiony miesiąc temu ,faktura ,gwarancja .

Szkoda zgłoszona do PZU (z ubezpieczenia sprawcy wypadku), kwota jaką wyliczyli jest zaniżona ,porównując z kosztami części w autoryzowanym punkcie (Motor Land-tam zoastał zakupiony skuter) jak i koszty robocizny ,malowania .

Chcę napisać odwołanie,ale nie bardzo wiem jak je zredagować ,co powinnam w nim zawrzeć i czym się podeprzeć ,aby uwzględnili moje roszczenia?

Bardzo proszę o pomoc ,będę niesamowicie wdzięczna !

żona

Link to comment
Share on other sites

Narazie szkoda dotyczy pojazdu,jak zrozumiałam to rozliczenie (w systemie info-ekspert)jest kwotą ,którą mogą mi wypłacić i albo wyrażę zgodę na taką kwotę ,a jeśli nie akceptuję to mam dostarczyć rachunki za naprawę.Takie dostałam pisemko.

Nie określiłam jeszcze formy rozliczenia ,byłam jednak w PZU ptaniem dlaczego są tak duże rozbieżności cen części ,dlaczego mam potrącenia 25% na części i 67% przy lakierowaniu i w efekcie mam napisać odwołanie.

Skuter jest nowy ,ma zaledwie miesiąc ,kupiony w Motor Landzie ,na gwarancji dlatego czy mogę domagać się wymiany np błotnika na nowy (160zł) ,a nie zgadzać się na malowanie (lakier.+robociz.=78zł), tak jak i inne części nie pokrywają się cenowo oraz robocizna.

Jak mam to udokumentować ,aby ta kwota została podwyższona ?Czy jeszcze o coś mam walczyć ,czegoś się domagać,na co zwrócić jeszcze uwagę?

Skuter w tej chwili stoi bezużyteczny ,a my musimy płacić raty do banku (wspomogliśmy się niestety chcąc mieć nowy skuter) i po naprawie nie będzie juz nowy,więc straci na wartości.

Zalezy mi więc by ta kwota była rzetelnie wyliczona i mi oddana.

Link to comment
Share on other sites

Witam

Bardzo bym prosiła o odpowiedź,ponieważ zupełnie się nie orientuję w tych sprawach ,dlatego niewiem czy zgodzić sie na tą wypłatę czy domagać sie powtórnego wyliczenia od Pzu?

Natomiast co do szkody na osobie ,to nie została ona zgłoszona ,więc też mam pytanie jak to należy uczynić,jakie dokumenty złożyć?

A co z uszkodzoną odzieżą ,okularami itd.

Proszę o jakieś informacje,wskazówki w tych zawiłych dla mnie kwestiach.

Link to comment
Share on other sites

potraktuj wyliczone odszkodowanie jako kwotę bezsporną, a o resztę zawsze mozesz wystąpić. Njaprościej oddać skuter do serwisu i niech oni wystawią kosztorys a następne fakturę za naprawę. PZU zapłaci im zgodnie z nią, nie dołożysz złotówki (ale też i nic nie zostanie). Co do samego sposobu naprawienia szkody to wybacz, ale czy przelakierowany błotnik różnić się czymś będzie od nowego? Jeśli producent dopuszcza i przewidział możliwość odtworzenia powłoki lakierowej to czemu nie można tego wykonać? Sam przeciez też pomalował. Inną kwestią jest opłacalność takiej operacji, części do tanich skuterów są też tanie, a dostarczane już gotowe, w kolorze.

 

Roszczenie dot. ubrań składasz tak samo jak dot. pojazdu, dobrze byłoby wypisać szczegółowo co jest uszkodzone, z nazwą, marką modelem, a jak są rachunki to dołączyć kopie. Trzeba je też będzie tak samo okazać jak skuter.

Link to comment
Share on other sites

Przyjęłam kwotę bezsporną,koszt naprawy i wymiany części według mnie został zaniżony ,duże potrącenia w kalkulacji końcowej i dlatego chcę napisać odwołanie .

 

Bardzo proszę mi powiedzieć na jakie przepisy konkretnie się powoływać?

Z góry dziękuję i pozdrawiam.żona

Link to comment
Share on other sites

Witam.

Pisz odwołanie - muszą wypłaćić - najlepiej zrób naprawę w serwisie niech wystawią najpierw kosztorys - daj go do akceptacji w PZU - na pewno się zgodzą bo nie mają wyjścia - nic nie zarobisz ale bedzie jak nowy. O informacje zobacz sobie na stronie Rzecznika ubezpieczonych www.rzu.gov.pl

Powodzenia

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...